3 juni - 8 augustus AJAX VAN PAq ronw foto's Yvonne Witte Donderdag 3 juni In het vriendschappelijke toernooi om de Drie Continenten Cup wint Ajax in het Thong Nhat-stadion in Ho Chi Minh Stad met 1-0 van het nationale elftal van Vietnam. Het doelpunt wordt in de 22ste minuut gescoord door Gerald Sibon, die uit een hoekschop raak kopt. Vrijdag 4 juni Aron Winter tekent een vierjarig contract bij Ajax. De 32-jarige middenvelder, afkomstig van het Italiaanse Internazionale, verruilde Ajax zeven jaar geleden voor Lazio Roma. In Vietnam verliest Ajax, spelend met overwegend tweede-elftalspelers, met 3-0 van het Braziliaanse Atletico Mineiro. Zaterdag 5 juni Tijdens de Shell Jeugdvoetbaldag in Tilburg verliest Ajax B1 de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland na strafschoppen van Vitesse. De A1 wint de bekerfinale van Telstar. Maandag 7 juni Voor het huis waar hij in 1947 werd geboren neemt Johan Cruijff het eerste exemplaar van de cd 'Johan' in ontvangst. Het nummer is een muzikale ode van het uit de Watergraafsmeer afkomstige duo Lijn 9, als eerbetoon aan de beste Nederlandse voetballer ooit. Een deel van de opbrengst van het plaatje is bestemd voor de Johan Cruyff Welfare Foundation. Donderdag 10 juni In Barcelona wordt oud-Ajacied Jari Litmanen officieel gepresenteerd als nieuwe speler van de club van Louis van Gaal. Zaterdag 12 juni Tijdens een rondvaarttocht door de Amsterdamse grachten wordt Edwin van der Sar met een groots vuurwerk bij de Stopera uitgezwaaid door de supporters. Maandag 14 juni Brian Laudrup, onder contract bij Chelsea maar spelend voor FC Kopenhagen, tekent een tweejarig contract met Ajax. In de verbintenis is een optie voor een derde jaar opgenomen. De 84-voudige Deense international, die vorig jaar een aanbieding van Ajax naast zich neerlegde, is na Van Halst, Menzo en Winter de vierde grote aankoop. Mario Melchiot tekent een driejarig contract bij Chelsea. De Engels club, waar Gianluca Vialli de manager is en Ed de Goey de doelman, speelt komend seizoen in de voorronde van de Champions League. Dinsdag 15 juni Ajax legt John Nieuwenburg vast. De 20-jarige Spartaan en international van het olympisch elftal tekende een contract dat hem tot 1 juli 2004 aan Ajax verbindt. Leo van Veen wordt gevraagd trainer te worden van Ajax Cape Town. De oud-Ajacied heeft de club bezocht en een goede indruk gekregen. Na de vakanties directeur opleidingen Hans Westerhof en commercieel directeur Bob-Jan Hillen hoopt Van Veen de besprekingen af te ronden. Voor de functie was eerder de oud-doelman van Liverpool Bruce Grobbelaar benaderd, maar deze zegde om persoonlijke redenen af. Woensdag 16 juni Op 74- jarige leeftijd overlijdt Ajax-lid Han Lambregts, eerste-elftalspeler in het jaar 1946. Zaterdag 19 juni Zowel Juventus als AS Roma beweren volgend seizoen over Sunday Oliseh te beschikken. Maandag 21 juni Ajax bereikt overeenstemming met VfB Stuttgart over de komst van Frank Verlaat. Na tien jaar te hebben rondgezworven door Zwitserland, Frankrijk en Duitsland keert de 31-jarige verdediger terug op het oude nest. Dinsdag 22 juni Nikos Machlas, de Griekse spits van Vitesse, laat in Sportweek weten naar Ajax te willen. 'Ik heb ook al een keer met Danny Blind gesproken en hoop hem deze week nog een keer te spreken.' Maandag 28 juni Arno Splinter tekent een vierjarig contract bij De Graafschap. Vrijdag 2 juli Ajax en Juventus worden het eens over de transfer Sunday Oliseh naar de Italiaanse club. De Nigeriaanse international tekent een contract voor 38

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 38