Hoekstra) op links de flanken beter bezet en zorgen zij voor meer pressie op het Almelose doel. Na het laatste fluitsignaal van Jaap Uilenberg geeft het scorebord voor de laatste maal een eindstand: 2-2. Invaller Roy van de Mije gaat de boeken in als de man die het laatste doelpunt in het oude Heracles-stadion maakte, tegen het grote Ajax. Mooi voor de plakboeken, maar bedenkelijk vanuit het standpunt van Ajax. In de negentigste minuut werd, te gemakkelijk, de gelijkmaker weggegeven. Met een helikopter arriveert Danny Blind, samen met zoon Daily, op de middenstip van derdeklasser Racing Club Souburg om daar een afscheidswedstrijd te spelen. Ajax vertrekt op 6 augustus naar Zeeland met een selectie van 22 man. Alleen keeper Tim Orlowski speelt ook de tweede helft. Ruim 6.500 toeschouwers zien Danny Blind een half uur aan Ajax-kant meedoen. Vanaf de tachtigste minuut is hij nog even RCS'er. De club waar Blind als voetballer begon, neemt de wedstrijd serieus en speelt op de grens van het toelaatbare. Ondanks een groot aantal kansen wint Ajax uiteindelijk met 4-0. Danny Blind ontvangt na het duel de erepenning van de gemeente Vlissingen uit handen van mevrouw Dok van Weele, de burgemeester van de stad. De Ajax-selectie laat Danny Blind achter in het Zeeuwse feestgedruis en rijdt met gezwinde spoed terug naar Amsterdam. Een groot aantal spelers moet de volgende middag verzamelen voor een wedstrijd tegen Quick Boys. Biljartlaken Zaterdaghoofdklasser Quick Boys is gastheer voor alweer de negende oefenwedstrijd. Prachtig gelegen tussen de Katwijkse duinen ligt het veld van de 'Boys' er als een biljartlaken bij. Ondanks de hevige regenval blijft de grasmat de gehele wedstrijd goed bespeelbaar. Genoodzaakt Stanley Menzo in de goal tegen Heracles. door de blessure van Serge van den Ban en toernooiverplichtingen van de junioren keepers moet Bruins Slot een beroep doen op Dennis Nederlof. De keeper van het Amsterdamse Xanthos speelde midden jaren tachtig in de Ajax-jeugd en is in dit oefenduel voor Ajax letterlijk de reddende engel. In de tiende minuut wordt de eerste bal van de doellijn gehaald naast Quick Boys keeper Tom van der Niet. Ajax 2 grossiert de eerste helft in kansen. Desondanks maakt het te weinig gebruik van de ruimte achter de Katwijkse verdediging. De hoofdklassers vertrouwen vaak op de eigen buitenspelval. Ajax zou met zijn 'huisstijl' (snelle balcirculatie, goed gebruik van snelle vleugelaanvallers) naar een ruime voorsprong moeten uitlopen, maar mist in deze fase van de voorbereiding de noodzakelijke automatismen. Opvallend positief zijn daarentegen de prestaties van Dean Gorré en Jeroen Ketting, die tegen Quick Boys beurtelings als controlerende en als aanvallende middenvelder fungeren. Ketting brengt tevens met een fraaie dieptepass Hosé in stelling voor de 1-0 ruststand. Na rust maakt Juan plaats voor Mare Stuut. De aanvoerder van Ajax in het vorige seizoen komt op links in de verdediging te staan en Lanzaat verhuist naar het centrum. Of het komt door de omzetting of door verslapte concentratie in Ajax' laatste linie, Ajax geeft onnodig kansen weg. Quick Boys maakt in de zeventiende minuut dankbaar gebruik: 1-1. De gelijkmaker geeft de Katwijkse spelers in de laatste fase van het duel hoop. Na een discutabele beslissing van scheidsrechter Kamphorst en de daarop volgende uitbraak (de gehele Katwijkse aanhang en selectie claimen een strafschop) scoort routinier Hoekstra met rechts de winnende treffer. Ajax wint nipt in de Katwijkse duinen. Vooral de gebrekkige afronding van het grote aantal kansen baart zorgen. Gelukkig is er nog tijd voordat het serieuze werk in competitie- en bekerverband begint. De Treffers uit Groesbeek ontvangt Ajax 2 op 11 augustus voor een oefenduel. Edo Ophof, tussen 1980 en 1986 verdediger bij Ajax, is trainer van de zondaghoofdklasser. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 29