Intense (PORTHUIS Jeroen Ketting en Danny Blind, die in zijn Zeeuwse afscheidswedstrijd het laatste kwartier meespeelde met zijn vroegere club RCS. kansen. De eerste mogelijkheid van de spits wordt onreglementair gestuit en een penalty zou op z'n plaats zijn. Een tweede doelkans gaat slechts centimeters voorlangs. De test tegen OFI Kreta met vijf A-internationals en twee Griekse jeugdinternationals levert veel informatie op voor de trainer. Zo is er verdedigend nog veel werk aan de winkel. Negentig minuten scherp en geconcentreerd zijn blijkt nog moeilijk. Het duel op 29 juli om de derde en de vierde plaats tegen De Graafschap 1 is een ontmoeting tussen oude bekenden. Met vijf voormalige Ajacieden op de spelerslijst (Arno Splinter, Olaf Lindenbergh, Rody Turpijn, Eli Louhenapessy en Jasper Ketting) en twee ex-Ajax-verdedigers op de tribune (Sonny Silooy en Milan Berk Beelenkamp) hangt er een rood-witte zweem over de blauw-witten uit Doetinchem. Darl Douglas is weer fit en neemt de rechtsbuitenpositie voor zijn rekening. Daniel Cruz is een dag eerder, na wekenlang wachten en stapels correspondentie tussen ambassades en ministeries, eindelijk van Bogota naar Amsterdam gekomen. Blij maar vermoeid door de reis volgt hij vanaf de tribune de verrichtingen van zijn medespelers. Ajax weet weliswaar druk te zetten op de verdediging van De Graafschap, maar dit resulteert niet in uitgespeelde kansen. Mede door slordige passing van Ajax kan De Graafschap af en toe gevaarlijk counteren. Na bijna dertig minuten spelen breekt Graafschap-back Michel Nok links door de Ajax-verdediging. Serge van den Ban kan op het laatste moment redden. Hij raakt bij deze actie geblesseerd aan zijn rechterschouder. In de tweede helft staat A-junior Raoul Breinburg in de goal. In de vijftigste minuut geeft Ajax de wedstrijd uit handen, en niet voor de eerste keer door een fout in de laatst linie. Slordig uitverdedigen zorgt voor een vrije doortocht naar het Ajax-doel. Michael Nehoda maakt dankbaar gebruik van deze kans. Vervolgens is Ajax vaak in balbezit, maar de zuivere eindpassing ontbreekt. De ploeg dwingt nog wel, onder meer via Cedric van der Gun, een paar kansen af maar kan de stand niet meer gelijktrekken. Ajax 2 eindigde als vierde en laatste op het Den Helder Maritiem-toernooi. Prijzen pakken tijdens dit soort toernooien is mooi meegenomen, maar niet van grote importantie. Belangrijk is dat Tonny Bruins Slot inzicht krijgt aan welke punten gewerkt moet worden. Afscheid Op woensdag 4 augustus en vrijdag 6 augustus speelt een combinatie van Ajax 1 en Ajax 2 twee afscheidswedstrijden. Het eerste duel in Almelo is tegen eerste- divisionist Heracles. De Almeloërs nemen na negentig jaar afscheid van het stadion aan de Bornsestraat. Ajax reist af met onder anderen Nikos Machlas, Dani, Stanley Menzo, Martijn Reuser, John Nieuwenburg en Tim de Cler. Tonny Bruins Slot kan de kern van Ajax 2 weinig speelminuten geven. Desondanks kunnen Quido Lanzaat en Christopher Kanu beoordeeld worden. Verdedigend doen zij hun werk naar behoren. Jason Culina belandt tijdens de eerste helft op de voor hem ongebruikelijk rechtsbuitenpositie (na een positiewissel met Reuser) en komt daar niet uit de verf. In de tweede helft houden Darl Douglas op rechts en Cedric van der Gun (voor i AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 27

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 27