Ajax' Australische aanwinst Jason Culina in actie tegen OFI Kreta. De vroegere club van die andere Ajax-aanwinst, Nikos Machlas, was met 3-0 te sterk voor het tweede elftal. een stadsgenoot aangehaald. AFC komt op bezoek. Rob Bianchi, de trainer van Amsterdamsche Football Club speelde nog onder Tonny Bruins Slot bij FC Amsterdam en AFC-linksback Joey Zebeda verzorgt het contact tussen Ajax en Umbro Nederland. Ajax speelt met Ole Tobiasen in het hart van de defensie en Jesper Gronkjaer als linksbuiten. De Deense aanvaller was niet mee op trainingskamp in de Verenigde Staten. Verontrustende berichten uit Denemarken over zijn zieke moeder noopten hem naar Thiested af te reizen. Na medisch onderzoek bleek de diagnose mee te vallen. Opgelucht toont de naar Amsterdam teruggekeerde Gronkjaer tegen AFC zijn uitzonderlijke kwaliteiten. De scheidsrechter eindigt de wedstrijd bij een 8-2 stand. Grootste winst na dit derde oefenduel is de stijgende lijn in het optreden van Ole Tobiasen, die een uur voluit kon werken om weer wedstrijdfit te geraken. Verder viel op dat Christopher Kanu, van origine aanvallende middenvelder, door Bruins Slot met goed gevolg werd getest op de rechtsbackpositie. Den Helder De volgende fase in de oefencampagne brengt Ajax 2 naar Den Helder. Voor de negentiende keer wordt in de kustplaats het sterk bezette Maritiem-toernooi gehouden. Op de lijst met Ajacieden staan, naast de inmiddels vertrouwde namen, de uit Amerika teruggekeerde Aaron Mokoena, Martijn Reuser en Quido Lanzaat. Een dag eerder won Roda JC van De Graafschap, met 2-0. Ajax begint met Tijjani Babangida als diepste spits. Bruins Slot had de tegenstander, OFI Kreta, een paar dagen eerder gezien tegen Haarlem en snelheid was niet het sterkste punt van de Kretenzer verdedigers. De tactiek lijkt te slagen, want 'Baba' komt na twintig minuten spelen twee keer oog in oog met de doelman van OFI. Uit deze gemiste kansen putten de oude ploegmakkers van Nikos Machlas moed. Onder toeziend oog van de nieuwe Griekse held van Ajax counteren ze vanuit een gesloten verdediging, in een hoog tempo en met het gemak van een ingespeelde ploeg. Ajax zakt vijf minuten voor de rust, voorafgaand aan de tegengoal, weg. De onnauwkeurige passing wordt afgestraft door de geslepen Grieken. Groot onheil overkomt Ajax vlak voor het eind van de eerste helft. In een onschuldig ogend kopduel rond de middenlijn raakt Tobiasen uit balans en komt ongelukkig terecht. Onder begeleiding van vervangend fysiotherapeut Peter Hoogland (Niels Tamminga heeft griep) wordt de Deense pechvogel per brancard naar binnen gebracht. Twee dagen later wordt bekend dat de blessure meevalt, voor zover daar sprake van kan zijn. Een verrekte mediale band in de linkerknie houdt Tobiasen wederom minstens vier weken aan de kant. In de kleedkamer van Ajax heeft het binnendragen van Tobiasen grote invloed. Jonge spelers, nog niet allemaal gehard door het bestaan van voetbalprof, hebben moeite concentratie op te brengen. Door inschattingsfouten in de defensie lopen de Grieken na de rust dan ook gemakkelijk uit naar 3-0. Toch krijgt ook Brutil Hosé twee De bank van het tweede: Niels Tammenga (fysiotherapeut), Adri Blekkenhorst (leider, samen met Herman Bosschieter) en Tonny Bruins Slot. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 25