naar Amsterdam om kennis te maken met de voetbalcultuur, het vereiste niveau en de gehanteerde werkwijze. Na twee weken stage vertrekt Dillon Sheppard naar Kaapstad, om daar te vertellen over zijn ervaringen. In de wedstrijd tegen CDW start de ietwat fragiele Sheppard op de linksbackpositie. In de tweede helft staat hij centraal in de verdediging. De A-junioren Tim Orlowski, Kiran Bechan, Regillio O'Neill, Marcel Akerboom en Didi Longuet mogen van Trainer Bruins Slot ruiken aan het serieuze waardoor Ajax 2 vergeleken kan worden met een brug. De passanten zijn allen op weg naar het eerste elftal, het einddoel op een van de oevers. Kennis maken Het eerste oefenduel vindt plaats in Wijk Bij Duurstede, bij tweedeklasser CDW. Meest opmerkelijke naam in de basiself van Ajax is Dillon Sheppard, een Zuid- Afrikaanse verdediger uit Kaapstad. Voor het eerst in de samenwerking tussen Ajax en Ajax Cape Town komt een voetballer AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 werk. Na de rust is het elftal van Ajax op een flink aantal posities gewijzigd, wat inherent is aan een oefenduel in de voorbereiding. De vaste krachten Jeroen Ketting, Froylan Ledezma (eerste helft) en Christopher Kanu zorgen voor de 3-0 eindstand. Met een kleine overwinning wordt de terugreis naar Amsterdam aanvaard. Ajax 2 is voorzichtig begonnen aan het nieuwe seizoen. Te laag tempo Voor ruim 450 toeschouwers speelt Ajax zeven dagen later in Eist tegen FC Spero, de tweede opponent in de oefencampagne. De tweedeklasser uit de Betuwe ziet in de eerste helft een elftal tegenover zich met veel routine. Peter Hoekstra, Andrzej Rudy, Dean Gorré, Tijjani Babangida en Georgi Kinkladze staan in de basis, samen met Ole Tobiasen. De Deense verdediger betreedt na een revalidatieperiode van acht maanden weer het veld. Hij speelt een half uur en dat is bemoedigend. Ajax voetbalt ongeconcentreerd en in een te laag tempo. De vol overgave voetballende groen-witten van Spero krijgen in de eerste helft drie grote kansen. Doelman Serge van den Ban voorkomt een achterstand en de 1-0 voorsprong door Dean Gorré geeft weinig aanleiding tot juichen. Na de verplichte onderbreking toont Ajax een volledig ander gezicht. Met de jongelingen Kanu, Ketting, Quansah, Ikedia en Culina voetbalt het team bij vlagen zoals mag worden verwacht: een snelle balcirculatie, behoorlijk positiespel en een goede bezetting van de vleugels. Hoogtepunten voor het publiek zijn een ouderwets 'Ajax-stiffie' van Jeroen Ketting (9-0!) en de wervelende acties op rechts van Pius Ikedia. Raoul Breinburg, een van twee sluitposten van de Al, krijgt twintig minuten voor tijd zijn eerste speeltijd bij de senioren. Gematigd tevreden is de stemming op de weg terug in de Ajax-bus (10-0 overwinning en de rentree van Tobiasen), maar het verschil in kwaliteit tussen de eerste en de tweede helft stemt tot nadenken. Drie dagen later worden op een zonovergoten trainingsveld naast het Ajax- stadion de vriendschappelijke banden met 23

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 23