AfJAK 2 n bru Het afgelopen seizoen, waarin Ajax 2 nipt het kampioenschap verspeelde, lijkt lang geleden. Een zomer met welverdiende rust heeft de geesten verfrist en het verlangen naar het voetbal weer op het benodigde niveau gebracht. In het voetbal is de periode tussen mei en juli niet alleen een tijd van rust. Er wordt ook afscheid genomen. Soms gaat het om vertrouwde gezichten en namen. Arno Splinter, Rody Turpijn, Raphael Supusepa, Andy van der Meyde en Robert-Jan Ravensbergen vertrokken naar andere clubs. Jan WouMfstapte in de vorige voetbaljaargang over haar de hoofdmacht om de ontslagen Morten Olsen te lvervary^»ls directeur betaald voetbal. Wouters' plek werd de tweede competitiehelft ingevuld door Jan Olde Riekerink. Beide 'Jannen' vormen dit seizoen de kern van de technische staf bij het eerste elftal. De terugkeer van een voor door Erol Erdogan foto's Louis van der Vuurst Ajax vertrouwde naam was het gevolg. Tonny Bruins Slot, jarenlang assistent trainer van Johan Cruijff bij Ajax en Barcelona en laatst werkzaam bij PSV, kwam met een vrachtlading internationale ervaring terug naar Amsterdam. Zijn verleden als trainer en scout maakt van Bruins Slot de bruggenbouwer waar de club naar op zoek is. Hij draagt zorg voor de verbinding tussen de jeugdopleiding en de hoofdmacht. Een bont gezelschap betrad de oefenvelden naast de ArenA voor de eerste training na de zomerstop. Kwame Quansah en Jussuf Zijn verleden als trainer en scout maakt van Tonny Bruins Slot de bruggenbouwer waar Ajax naar zocht. Hij draagt zorg voor de verbinding tussen de jeugdopleiding en de hoofdmacht. Brutil Hosé in actie tegen AFC. Op het trainingsveld naast het stadion won Ajax 2 met 8-2 van de in de eerste klasse uitkomende stadsgenoot. Hersi, twee talenten van Ajax Al, stapten naast routiniers Andrzej Rudy en Peter Hoekstra de verse grasmat op. De voorbereiding van het tweede ving aan met een groep die bestond uit een aantal eerste- elftalspelers, een kern van tweede- elftalspelers en een paar beloftevolle jeugdspelers. Tot aan de aanvang van de competitie vormt Bruins Slot uit dit palet van verschillende voetballers één groep die Ajax 2 heet. Een kanttekening is dat het gehele seizoen spelers uit de jeugd en uit de hoofdmacht kunnen worden toegevoegd, AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 22