~2LonAa<% 8 AH<gnstH& rij dag 6 augustus Foto: Yvonne Witte Ajax en Feyenoord maken zich op voor de eerste klassieker van het seizoen. eenvoudig inschieten. De eerste fase van de wedstrijd krijgt een voor Ajax nog donkerder kleur als Feyenoord, twee minuten na de 1-0, de voorsprong uitbouwt. Dit keer is het Bonaventure Kalou die Fred Grim weet te verschalken. Op slag van rust zorgt Richard Knopper voor de aansluitingstreffer en na de thee brengt Jesper Gronkjaer beide ploegen op gelijke hoogte. Er volgen kansen over en weer, maar uiteindelijk blijkt de regerend kampioen toch de sterkste. Een mooie vrije trap van Feyenoorder Patrick Paauwe brengt de beslissing. Ajax verliest vlak voor tijd niet alleen de wedstrijd, maar raakt bovendien Jesper Gronkjaer kwijt. De Deen verstapt zich en houdt daar een gebroken middenvoetsbeentje en een uitschakeling van ongeveer zes weken aan over. Ajax rest nog een week om de puntjes op de i te zetten. Dan komt SC Heerenveen op bezoek in de ArenA voor de eerste competitiewedstrijd. Nadat de selectie gisteren vrijaf heeft gekregen, staat vandaag een bijzondere oefenwedstrijd op het programma. Gastheer is het Zeeuwse RCS, de amateurclub waar Danny Blind ooit zijn voetbalcarrière begon. De gelegenheid van het duel is dan ook het definitieve afscheid van de voormalige aanvoerder van Ajax. Met een helikopter wordt Blind afgezet op het veld en na een warm onthaal zijn 6.500 mensen getuige van zijn laatste wedstrijd. In de eerste helft speelt Blind, vanzelfsprekend als libero, dertig minuten mee met Ajax, dat een groot aantal spelers uit het tweede elftal heeft opgesteld. Met een afstandsschot op de paal en een beslissende voorzet op Martijn Reuser is Blind nadrukkelijk aanwezig in het rood wit. In het laatste kwartier van de wedstrijd hangt het blauw met gele tenue van RCS om Blinds schouders. De Souburgse club verliest uiteindelijk met 4-0. Martijn Reuser (2x), Andrzej Rudy en Brutil Hosé zorgen voor de treffers. Na de wedstrijd nemen Ajax-supporters bezit van het veld. Omhuld door Bengaals vuurwerk dragen zij Danny Blind op de schouders. Hoewel kleinschaliger dan in de ArenA, is dit afscheid voor Blind niet minder indrukwekkend. 'Eerst een afscheid in de ArenA en nu dit weer in mijn eigen dorp. Ik voel mij een bevoorrecht mens.' Klassieke seizoensopening De traditionele opening van het nieuwe voetbalseizoen staat vandaag op het programma. Landskampioen Feyenoord en bekerwinnaar Ajax treffen elkaar in het duel om de Johan Cruijff Schaal. In een uitverkochte Amsterdam ArenA speelt Feyenoord, volgens de voorschriften, thuis. Ajax verschijnt dan ook in het uittenue. Al in de derde minuut is Feyenoord dicht bij de openingstreffer. Grim weet de uit een corner ontstane kans met de voet te pareren. Tien minuten later is het alsnog raak voor de Rotterdammers. Na een verdedigingsfout van Ajax krijgt de Deen Tomasson de bal voor zijn voeten; hij kan De vierde editie van de Johan Cruijff Schaal wordt door Feyenoord met 3-2 gewonnen. Bobby Haarms overpeinst de nederlaag. Foto: Yvonne Witte Foto: Louis van de Vuurst In het shirt van RCS speelt Danny Blind de door Ajax met 4-0 gewonnen wedstrijd uit. (46. Stuut), De Cler, Gorré, Reuser, Dani, Machlas (90. Hosé), Culina (46. Juan), Hoekstra (46. Douglas). 20 AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 20