Voor de laatste maal ontvangt Heracles een tegenstander in het stadion aan de Bornsestraat. De Almelose ploeg houdt Ajax op een 2-2 gelijkspel. Foto: Louis van de Vuurst Fred Grim wordt gewonnen, wordt er nog een onderling partijtje afgewerkt. Het serieuzere werk begint echter pas morgen, wanneer Ajax in actie komt op het Amsterdam Tournament. 31 jn{l Na de open dag vertonen de spelers vandaag opnieuw hun kunsten aan het Amsterdamse publiek. De aftrap van het zogeheten Amsterdam Tournament, de vernieuwde versie van de befaamde 700- toernooien, wordt verricht door Lazio Roma en Atletico Madrid. De Spanjaarden worden met 3-1 verslagen. Na de openingswedstrijd is het de beurt aan Ajax, dat het moet opnemen tegen het Braziliaanse Santos FC. Basisspelers Grim, Mokoena, Verlaat, Van Halst, Piqué, Winter, Laudrup, Witschge, Arveladze, Machlas en Gronkjaer kijken al binnen een kwartier tegen een 2-0 achterstand aan. Na de rust verdubbelen de Brazilianen hun doelpuntenaantal. Shota Arveladze redt met één treffer de eer voor Ajax. Niet alleen de ruime nederlaag, maar ook de opstelling van Ajax baart opzien. Na het Amerikaanse avontuur heeft trainer Jan Wouters een nieuw denkbeeld gevormd en dat resulteert in een wijziging in het systeem. Vier verdedigers op één lijn is een optie die tegen Santos FC wordt benut. Een optie waar Wouters wellicht in de toekomst vaker voor zal kiezen, want, zoals de trainer zelf zegt: 'Het systeem staat nog niet definitief vast, maar het kan geen kwaad om twee systemen te kunnen spelen.' 1 Augustus Op de tweede en laatste dag van het Amsterdam Tournament komt Ajax uit tegen Lazio Roma. Eerst zijn het echter Atletico Madrid en Santos FC die het tegen elkaar opnemen. Die wedstrijd eindigt in 0-0 en Santos FC wint na strafschoppen. In de wedstrijd tegen Lazio Roma komt Ajax snel op achterstand. Na negentien minuten staat het 2-0 in het voordeel van de Italianen, maar vlak voor rust is het Richard Knopper die iets terug doet. Met een mooi afstandsschot zorgt hij voor de aansluitingstreffer. In de tweede helft herhaalt de stand-in voor Nikos Machlas, die kampt met een scheurtje in het trommelvlies, zijn kunstje. Lazio Roma heeft dan inmiddels ook nog een keer gescoord en zo wordt de eindstand bepaald op 2-3. Ajax wordt derde op het eigen toernooi. \JrïjA,Ag augustus Nieuwe oefenduels op eigen bodem Na een rustige maandag en een vrije dinsdag moet Ajax vandaag opnieuw aan de bak in een oefenwedstrijd op Nederlandse bodem. In Almelo ontmoet het Heracles, dat zijn laatste wedstrijd in het stadion aan de Bornsestraat speelt. Het duel staat onder leiding van Jaap Uilenberg. De scheidsrechter is de door de KNVB gestelde leeftijdsgrens gepasseerd en fluit zijn laatste wedstrijd in het betaalde voetbal. Een combinatie-elftal van Ajax 1 en Ajax 2, voor deze gelegenheid spelend onder leiding van Tonnie Bruins Slot, komt in de eerste helft op een 2-0 voorsprong door doelpunten van Machlas en De Cler. Nog voor de rust scoort Heracles echter de aansluitingstreffer en vlak voor het laatste fluitsignaal weet de Almelose ploeg de score nog gelijk te trekken. Het spel van Ajax is weinig opvallend. Lichtpuntje is wel de rentree van Dani. De Portugees, die wegens ziekte ontbrak op het Amsterdam Tournament, speelt de gehele wedstrijd. Ook John Nieuwenburg is weer van de partij. Hij kampte met een lichte knieblessure en speelt alleen de eerste helft. De volgende spelers komen in het veld voor Ajax: Menzo, Kanu, Lanzaat, Nieuwenburg FotoLouis van de Vuurst Met een helikopter wordt Danny Blind afgezet op het veld van de club waar hij zijn voetbalcarrière begon. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 19