XAri/Aag 2J- juli \ArijAag 30 juli New Jersey gaat gebukt onder een zinderende hitte. Als Ajax om half acht aftrapt voor de wedstrijd tegen Aston Villa wijst de thermometer 35 graden aan. De tribunes van het Giants Stadium zijn niet dichtbevolkt. Het ongeveer duizendkoppige publiek wordt, naarmate de wedstrijd vordert, aangevuld tot zo'n tienduizend toeschouwers. Na de gebruikelijke volksliederen wordt John F. Kennedy jr gedurende één minuut herdacht. De stilte is indrukwekkend. Minder indrukwekkend zijn de prestaties van Ajax. De trage balcirculatie wordt door de Engelsen resoluut afgestraft. Met twee simpele counters komt Aston Villa al snel op een 2-0 voorsprong. In de tweede helft speelt Ajax aanmerkelijk beter. Na de aansluitingstreffer van Machlas is het vlak voor tijd Wamberto die de 2-2 laat aantekenen. Opvallend is het grote aantal jonge spelers dat voor Ajax in het veld staat. Naast Aaron Mokoena en Mitchell Piqué, die ook in de eerste helft al van de partij waren, maken Tim de Cler, Kevin Bobson, Martijn Reuser en Quido Lanzaat hun opwachting. Door de 2-2 moeten penalty's beslissen welke ploeg zich winnaar van het duel mag noemen. Wanneer Van Halst, Reuser en Witschge allen missen, wordt dat Aston Villa. De kans op eerherstel komt voor Foto: Louis van de Vuurst Tijdens het Kick Off Festival wordt de selectie officieel voorgesteld aan het Amsterdamse publiek. Ajax zondag als het de verliezer van het duel tussen Fiorentina en Panathinaikos ontmoet. Benni naar Celta de Vigo Tussen de Amerikaanse bedrijven door maakt Ajax vandaag de overgang van Benni McCarthy naar het Spaanse Celta de Vigo bekend. De Zuid-Afrikaanse spits had al eerder te kennen gegeven dat hij wilde voetballen en met de komst van Nikos Machlas was die kans voor hem afgenomen. Benni, die nog een contract had tot 2002, speelde in totaal 53 wedstrijden voor Ajax waarin hij 23 keer tot scoren kwam. Wijsheid Opnieuw speelt Ajax een wedstrijd in het toernooi om de Gotham Cup en opnieuw is 'hitte' het kenmerkende woord voor de weersomstandigheden in New Jersey. De tegenstander van vandaag is Panathinaikos. De Griekse ploeg was de mindere van het Italiaanse Fiorentina. Niet alleen in Europese wedstrijden, maar ook in oefenwedstrijden is de Griekse formatie Ajax wordt derde op het Amsterdam Tournament en dus neemt aanvoerder Aron Winter als eerste de bronzen medaille in ontvangst. Lazio Roma mag de beker ophalen. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 Foto: Louis van de Vuurst een lastige tegenstander, zo blijkt uit dit duel. Al voor de rust komt Panathinaikos op een 2-0 voorsprong en ondanks de twee goals die Ajax later nog weet te scoren, winnen de Grieken met 3-2. Een illusie armer en twee nederlagen maar ook veel wijsheid rijker ('Het voordeel van dit soort wedstrijden is dat je nu heel duidelijk weet wat er nog aan schort,' aldus Jan Wouters) kan de terugreis naar Amsterdam worden aanvaard. Presentatie aan het Amsterdamse publiek Jetlags en rustige trainingen kenmerkten de afgelopen dagen die nu worden vervolgd met het zogeheten Kick Off Festival. Belangrijkste onderdeel van de dag is de presentatie van de spelers aan het publiek. Ondanks het, voor Nederlandse begrippen, warme weer komen toch ruim vijfentwintigduizend toeschouwers op het evenement af. Zij zien de selectie in groepjes het veld betreden. Eerst is het de beurt aan de jongelingen waaronder Mitchell Piqué, Pius Ikedia, Kevin Bobson en Jason Culina en daarna volgt de rest. Onder hen ook Ole Tobiasen, de pechvogel die in een wedstrijd met het tweede opnieuw geblesseerd is geraakt aan zijn knie. Veel gejuich stijgt op voor aankopen Machlas en Laudrup en ook Shota Arveladze mag zich nog steeds publiekslieveling noemen. Nadat de spelers hun krachten via een bal op het doel hebben geprojecteerd, een strijd die door 17

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 17