Frf jutiInpDensArtff juli "XDonAtrAuft 22 juli Handtekeningenjagers slaan hun slag in Coevorden. Foto: Louis van de Vuurst Het is Dani-dag in Oldenzaal. Als invaller scoort de Portugees twee mooie doelpunten. Foto: Louis van de Vuurst op acht brengt. De overige treffers komen op naam van Benni (3x), Bobson (3x), Dani en Knopper. Jan van Halst speelt in Elburg zijn eerste wedstrijd voor Ajax en in de tweede helft maakt Stanley Menzo zijn rentree. In totaal komen er voor Ajax negentien spelers in het veld: Grim (46. Menzo), Nieuwenburg, De Cler, Verlaat (46. Knopper), Van Halst (46. Piqué), Culina, Laudrup (46. Reuser), Witschge (46. Dani), Wamberto (46. Ikedia), Arveladze (46. Benni), Gronkjaer (10. Bobson). Foto: David Endt In het Amerikaanse Giants Stadium treedt Ajax aan tegen Aston Villa voor de eerste wedstrijd om de Gotham Cup. De tweede vrije zondag wordt vandaag gevolgd door de fotopersdag. Vanaf 10.00 uur is de selectie present voor de elftalfoto, in uit- en thuistenue, en de individuele foto's. Meteen is duidelijk uit welke spelers de definitieve selectie van Jan Wouters bestaat. Mannen als Gorré, Hoekstra en Juan ontbreken, maar daarentegen prijken Bobson, Knopper, De Cler en Piqué wel op de elftalfoto. Zoals altijd dient de foto ook nu als leidraad voor de samenstelling van de eerste zestien. Op de voorste rij zit een deel van de vermoedelijke basiself. Voorzitter Michael van Praag wordt daarbij geflankeerd door de beoogde aanvoerders Winter en Verlaat. Ook Jesper Gronkjasr, vorig seizoen als nieuwkomer op de derde rij, behoort tot de belangrijkste spelers. De derde rij kent de laagste gemiddelde leeftijd. Met jongelingen Bobson, Knopper, Culina, O'Brien, De Cler, Benni, Nieuwenburg en Piqué blijft de teller steken op een gemiddelde van 21,3. Met hun leeftijden van respectievelijk 29 en 25 jaar drukken Tom Sier en Tijjani Babangida nog behoorlijk op dat gemiddelde. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 Ajax in Amerika Met de vliegreis naar Boston van gisteren nog vers in het geheugen ontmoet Ajax vandaag New England Revolution voor de eerste oefenwedstrijd op Amerikaanse bodem. De thuisploeg, uitkomend in de Major League Soccer, wordt door Ajax met 2-1 verslagen. Nikos Machlas en Shota Arveladze zorgen voor de doelpunten aan Amsterdamse zijde. De volgende Ajacieden betreden het Amerikaanse veld: Grim (46. Menzo), Nieuwenburg, Verlaat, Van Halst (60. Witschge), De Cler, Laudrup (71. Reuser), Knopper, Dani (60. Piqué), Arveladze, Machlas (46. Wamberto) en Bobson. Vandaag reist Ajax af naar New Jersey, onder de rook van New York. In het stadion waar ooit Pelé, Neeskens en Beckenbauer uitkwamen voor New York Cosmos, zal de selectie gaan strijden om de Gotham Cup. De overige deelnemers aan het toernooi zijn Fiorentina, Panathinaikos en Aston Villa. De Engelse ploeg is morgen de eerste tegenstander van Ajax. 15

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 15