{rftfiensAstg jnói ZypyiAerAag ff jati juii Grim, Vierklau, Verlaat, Winter, De Cler, Culina, Arveladze, Witschge, Ikedia, Benni en Bobson het veld in stuurt. In de tweede helft is vooral invaller Dani een opvallende verschijning aan Amsterdamse zijde. Met een afstandsschot vanaf zo'n twintig meter en een weergaloze lob van ongeveer vijfentwintig meter weet de van een blessure gerevalideerde Portugees de doelman van de thuisploeg twee keer te verschalken. Naast Portugese, zijn er ook Griekse doelpunten. Nikos Machlas, die eveneens na de rust zijn opwachting maakt, scoort twee keer. Het trainingskamp in De Lutte is een vlucht uit het hectische stadsleven. De inwoners van het dorpje stellen zich bescheiden op en Jan Wouters krijgt de kans om zich met de selectie in alle rust voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Vandaag wordt die rustieke omgeving echter even doorbroken. Een uur krijgt de pers de gelegenheid om spelers en trainer te ondervragen. Jan Wouters onderstreept, al dan niet bewust, het verschil tussen zichzelf en zijn voorganger Morten Olsen. Olsen wilde het weieens door de vingers zien wanneer journalisten zich niet aan de gestelde tijd hielden. Bij Wouters duurt een uur echter niet langer dan zestig minuten. De heren media rest niets anders dan huiswaarts te keren en morgen af te reizen naar Coevorden om Ajax' derde oefenwedstrijd bij te wonen. Reuser topscorer Op oefencampagne door het land is het vandaag de beurt aan Gemanicus om gastheer voor Ajax te spelen. De amateurs uit Coevorden krijgen beduidend meer te verduren dan hun voorgangers uit Oldenzaal en Oisterwijk. Met liefst 15-2 weet Ajax de zondag-eersteklasser te verslaan. Een belangrijke rol in het duel is weggelegd voor Martij n Reuser. Spelend 'op tien' scoort hij drie doelpunten en 14 daarmee mag hij zich, met een totaal van zes treffers, de voorlopige topscorer van de oefenduels noemen. Ondanks zijn succesvolle optreden beseft Reuser dat er concurrenten op de loer liggen voor de positie achter de spitsen. 'De trainer is aan het proberen, verbindt er nog niet te veel conclusies aan.' Dat proberen blijkt onder meer uit de tweede helft. Waar voor de rust Grim, Vierklau, Verlaat, Nieuwenburg, Piqué, Knopper, Reuser, Witschge, Laudrup, Arveladze en Bobson het veld betreden, begint Ajax de tweede helft met vijf invallers. In plaats van Grim, Vierklau, Piqué, Laudrup en Arveladze zijn het nu Van den Ban, De Cler, Dani, Wamberto en Benni die het rood-wit dragen. Witschge wordt later nog vervangen door de Nigeriaan Pius Ikedia. zijn ploeg doet hem een forse overwinning cadeau. De amateurs van Elburger SC krijgen vijftien doelpunten om de oren, zelf komen zij één maal tot scoren. Uitblinker in het duel is Brian Laudrup. De Deen, door Wouters gekozen als schaduwspits, bedient zowel Arveladze als Witschge op maat. De Georgiër treft vier keer doel terwijl Witschge één keer weet te scoren. Ook Reuser laat weer van zich horen. Als invaller voor Laudrup maakt hij na de rust twee doelpunten, waarmee hij zijn totaal Doelpuntrijk verjaardagscadeau Gisteren was een dag zonder oefenwedstrijd, maar vandaag is het weer zo ver. Jan Wouters viert zijn verjaardag en AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 14