De voorbereiding Lach alsjeblieft mee, Jan. Eventjes maar. De wedstrijd is zondag pas. PE HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Als Bryan Roy naar Ajax komt, zal hij op de training de bal via een rare beweging haarzuiver op Witschges linkervoet leggen. Richard passt met een nog gekkere manoeuvre de bal terug. Aron Winter dreigt de slappe lach te krijgen. Lach alsjeblieft mee, Jan. Eventjes maar. De wedstrijd is zondag pas. Henk Spaan in Het Parool van 5 juni Hoewel Ajax sinds Winters vertrek groeide tot een miljoenenbedrijf en verhuisde van de Meer naar de Arena, verheugt Winter zich op de nieuwe start en het weerzien met oude bekenden. Eindelijk zal hij ook weer kaarten, want klaverjassen kennen ze niet in Italië. Willem Vissers in de Volkskrant van 5 juni Vasovic, Rep, Jan Mulder en Sjaak swart zijn niet meer bij de telefoon weg te slepen. Ze verwachten een belletje van Danny. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 5 juni Danny Blind versus Karel Aalbers: het is toch burgermansfatsoen versus ordinair opportunisme. Blijft de vraag of beschaving ook een uitvalsbasis is voor succes. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 5 juni Ajax heeft er een schitterend uithangbord bij, maar de voetbalkwaliteit wordt steeds minder. De club dreigt even fantasieloos te worden als de regenten van de beurs voor wie ze leeft en beeft. Zou Gascoigne niet een koopje zijn? Hugo Camps in NRC Handelsblad van 5 juni Cameraploegen registreren de presentatie van nieuwe Ajax-spelers op 5 juli Foto: Yvonne Witte Het is vakantietijd en ik ben niet in Nederland. Helemaal niet erg hoor, om het Nederlandse voetbal van afstand te moeten volgen, maar toch bekruipt mij iedere keer het gevoel dat ik iets mis als ik het zonder beelden moet stellen. Gelukkig schrijven de Heren Media de kranten vol over de topclubs in hun voorbereiding. Zo kan ik me een beeld vormen van de stand van zaken bij de competitiestart. Ik was aanvankelijk zeer verheugd over de aankopen die Ajax heeft gedaan. Namen als Laudrup, Machlas, Winter en Verlaat, daar kun je mee voor de dag komen. Dacht ik. En met mij vele anderen, want Ajax moet de Ajax-lijn vasthouden, luidde aan het einde van het zo desastreus verlopen vorige seizoen een vrijwel algemene oproep van iedereen die Ajax een warm hart toedraagt. Binnen deze filosofie passen de aankopen van Winter, Verlaat en Menzo. Maar er werden ook al snel grappen gemaakt ('Het schijnt dat Blind met Sjakie Swart bezig is' viel al snel in tram, metro en bus te horen). De aankopen van Machlas, Van Halst, Nieuwenburg en Laudrup zijn met gejuich ontvangen. Het zijn namen die al lange tijd circuleerden in verband met Ajax. Met de jeugdige talenten Kevin Bobson en Richard Knopper erbij, leek het mij (en vele anderen) dat Ajax al bij voorbaat een voorsprong had genomen op de concurrentie. Tot het begin van de eerste serieuze testcases. Alle twijfel slaat ineens toe. Ik zie nog steeds geen beelden, maar lees ondertussen slechts somber stemmende krantenkoppen. Bijvoorbeeld na het Amsterdam-toernooi, in het weekend van 31 juli en 1 augustus. 'Dolend Ajax met neus op de feiten gedrukt' Algemeen Dagblad). In andere Nederlandse kranten AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 126