Machlas Ajacied Geruchten worden bevestigd en gemoederen bedaard; Nikos Machlas komt naar Ajax. Nadat eerder de speculaties over een eventuele transfer al in volle hevigheid waren losgebarsten, is de overgang van de spits nu een feit. De 26-jarige Machlas tekent een vijfjarig contract. Hij is de duurste aankoop in de geschiedenis van Ajax en bovendien de eerste Griekse speler in Amsterdamse dienst. Foto: Yvonne Witte Niet het Amsterdamse bos, maar het eigen trainingsveld is het decor voor Ajax' eerste training. Culina en Brian Laudrup. Het vragenvuur van de media richt zich voornamelijk op de Deen die, naar eigen zeggen, van zijn broer Michael fantastische verhalen heeft gehoord over Ajax. Zoals de traditie dat wil, krijgen Menzo, Verlaat, Culina en Laudrup na afloop van de persconferentie hun shirts overhandigd. De nummers die zij komend seizoen zullen dragen, zijn respectievelijk 12, 5, 22 en 10. In de deal die Ajax met Vitesse heeft gesloten, is ook Martijn Reuser betrokken. De Amsterdammer was afgelopen seizoen verhuurd aan Vitesse. Aangezien hij daar meer dan twintig wedstrijden speelde, was de Arnhemse club automatisch eigenaar geworden. Nu Vitesse niet meer van zijn diensten gebruik wenst te maken, keert Reuser op huurbasis terug bij Ajax. Een nieuw gezicht is dat van de Poolse Foto: Louis van de Vuurst Richard Knopper in actie tijdens Ajax' eerste oefenwedstrijd tegen de amateurs van Taxandria. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 11

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 11