"yiiMnA,/l% J" jnü mmtamm Tradities Een doorbroken traditie kenmerkt de start van de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. Eind jaren zestig was het Rinus Michels die met zijn selectie naar het Amsterdamse Bos toog voor de eerste training van het seizoen. Ruim vijfentwintig jaar later bijten de mannen van trainer Jan Wouters het spits af op het gerenoveerde trainingsveld bij het eigen stadion. Ik heb mijn tijd hard nodig en op het veld kan je eenmaal veel doelmatiger werken,' aldus Wouters over zijn keuze. Op de training wisselen oude bekenden en nieuwe gezichten elkaar af. Tezamen met Frank Verlaat en Stanley Menzo maken onder anderen Brian Laudrup, Jan van Halst en de Australiër Jason Culina hun opwachting. Andere spelers die vandaag deel uitmaken van de selectie zijn: Fred Grim, Ole Tobiasen, Ferdi Vierklau, Wamberto, Richard Witschge, Jesper Gronkjasr, Richard Knopper, Dani, Tim de Cler, Tijjani Babangida, Shota Arveladze 10 door Nona Oerlemans en jongeling Kevin Bobson. Mariano Juan, Kofi Mensah, Dean Gorré, Peter Hoekstra, Andrzej Rudy en Gerald Sibon completeren het geheel. Net als de ontbrekende Giorgi Kinkladze mogen zij Foto: Louis van de Vuurst echter vertrekken. Naast Kinkladze prijken er nog zes namen op de lijst van afwezigen. Tom Sier en John O'Brien kampen beide met een blessure en ook John Nieuwenburg, Aron Winter, Benni en de Nigeriaanse nieuwkomer Pius Ikedia ontbreken om uiteenlopende redenen. De middagtraining komt te vervallen. Reden is de officiële perspresentatie van Stanley Menzo, Frank Verlaat, Jason Aankopen Stanley Menzo, Brian Laudrup, Jason Culina en Frank Verlaat proosten samen met Jan Wouters op een nieuw begin. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 10