Jordi Cruijff in het shirt van de club die de club overwon die ooit zijn vaders afscheidswedstrijd vergalde. zijn vader Johan?' 'O, dat gaat ook prima,' zeg ik, nietsvermoedend. 'We hopen dat hij binnenkort bij Ajax terugkomt, op wat voor positie dan ook. Hij is tenslotte de beste voetballer ter wereld geweest en nog steeds Ajacied.' 'Zeker, zeker,' antwoordt de Münchener, terwijl hij en zijn vrienden een wilde lach ternauwernood kunnen onderdrukken. 'En als hij er dan weer mee stopt, kun je hem dan vragen of hij in Amsterdam in het Olympisch stadion tegen ons zijn afscheidswedstrijd wil spelen?' Gebulder en geschreeuw in twintigvoud. So ein Tag, so wunderschön wie heute, klinkt het luid door het All Star café. Zo hebben ze het nog nooit naar hun zin gehad. Maar wij zijn op slag nuchter, kijken elkaar aan, staan op exploderen, tellen in stilte tot tien en smeken met gesloten ogen aan de voetbalgod, als die bestaat, of hij heeft meegeluisterd en subiet wil ingrijpen. Kort daarop blijken onze gebeden te zijn verhoord. Alex Ferguson brengt Terry Sheringham en Ole Gunnar Solskjaer in het veld. Arnold Mühren begrijpt het onmiddellijk. Na een hoekschop van Beckham speelt hij de bal door de benen van Wouters naar Sheringham, die met een korte draai Sepp Maier het nakijken geeft. Franz Beckenbauer en zijn mannen laten tegen hun natuur in het hoofd hangen. En opnieüw is Arnold Mühren de eerste die het snapt. Zijn sublieme pass belandt via het hoofd van Sheringham bij Solskjaer, die van dichtbij de Duitse doelman opnieuw het nakijken geeft. We juichen als idioten, gillen het uit van onbeteugelde vreugde. Wij, objectieve Nederlanders, hebben niets met deze Champions- Leaguefinale te maken, maar hebben hem toch gewonnen. Vorig jaar was het onze Clarence Seedorf, nu houdt Arnold Mühren de beker met de grote oren boven het hoofd. Er bestaat dus toch gerechtigheid. Foto: Allsport In de studio in Hilversum, zien we later als we terug zijn in Nederland op de video, heeft Mart Smeets een live verbinding met Johan Cruijff, die in het stadion zit. Johan laat het niet merken, maar God, wat is hij blij. En wij, wij nemen gepast afscheid van een café vol voetbalduitsers. Teleurgesteld zijn ze, natuurlijk. Maar halen de schouders op. It's all in the game, zeggen ze. De enige Engelse woorden die ze de hele middag hebben gesproken. Als stoffelijk bewijs van een merkwaardig soort Wiedergutmachung ruil ik mijn Ajax-shirt voor een Bayern- shirt. En met z'n tweeëntwintigen, allemaal een Budweiser in de hand en de armen om eikaars schouders, zingen we vele uren later, als in Nederland de nieuwe dag al is begonnen en het All Star Official Café hier in Miami gaat sluiten, nog eenmaal de onvergetelijke wegwezer van Reinhard Mey: Gute Nacht Freunde, es ist Zeitfür mich zu gehen. Was ich noch zu sagen hatte, dauert eine Sigarette, und ein letztes Glas im Stehen. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 104