na de 2-2 in de eerste wedstrijd een gemakkelijke zege voor United worden. En Arnold gaat er beslist eentje maken, desnoods vanaf de stip. Alleen dat ene vinnige spelertje van Bayern zit hem steeds dwars. Die kogelharde rechtermiddenvelder die daar in de buurt van Stefan Effenberg en Mario Basler loopt. Jan Wouters is zijn naam. Een gepeperd kereltje. Beetje type Van Halst. Voortdurend pratend en aanwijzingen gevend. Het zou ons niet verbazen als die later nog eens een toptrainer ging worden. Overigens deinst hij er ook niet voor terug het vuile werk op te knappen en af en toe de handjes te laten wapperen. Zoals zojuist meneer Gascoigne heeft moeten ondervinden, toen hij met Wouters de Een gepeperd kereltje - Jan Wouters is zijn naam - dat er niet voor terugdeinst het vuile werk op te knappen en af en toe de handjes te laten wapperen. Dan opeens maakt er een Duitser naast ons de fout van zijn leven. Hij tikt mij op de schouder en zegt met dubbele tong en vreselijk Bayerns accent: 'Zeg Hollandse vriend, speelt Jordi Cruijff nog steeds bij Manchester United?' 'Nee,' antwoord ik, 'Jordi is zwaar geblesseerd geweest en speelt nu in Spanje. Maar hij komt wel weer terug, hoor, Jordi is een geweldige voetballer.' 'Ach zo,' gaat de Duitser lallend voort, terwijl zijn negentien vrienden elkaar giechelend aanstoten, 'en hoe gaat het met lucht in ging en even later bij de kaakchirurg op de behandeltafel lag. Samen met de eeuwig jonge Lothar Matthaus lijkt Wouters in deze Champions-Leaguefinale de dienst uit te maken. Voor Arnold Mühren is het dus zaak om bij deze twee terriërs uit de buurt te blijven. En te zorgen dat de spitsen aan het kanon komen, want het staat nog steeds 1-0 voor de Duitsers en er is niet zo lang meer te spelen. Bij het openen van biertje nummer tien komt het geluid van de twintig Duitsers tot ons alsof we onder water zitten. Suizebollend vaag verstaan we iets van Bayern Bayern über alles en Wir sind die Besten. Langzaam draaien we ons om, constateren dat Louis van Gaal helemaal niet in dit café zit en beginnen te begrijpen dat drank meer kapot maakt dan je lief is. Vanaf morgen zullen we niet meer zo veel drinken, beloven we, kletsen vervolgens de flessen tegen elkaar, zingen spontaan Prost prost prost Kamerad mee met onze nieuwe vrienden en zetten de halzen aan de mond. Met een Budje in een café in Miami te midden van Duitsers naar de belangrijkste wedstrijd van het jaar kijken en niet eens meer de naam van ons hotel weten, dat gaat nog een lange avond worden, zijn we bang. Maar wat kan ons het schelen, als we maar lol hebben. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 103

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 103