niets met een anti-Duitsland-sentiment te maken of met de pesterijtjes van zojuist, want jennen en stangen horen bij voetbal. Het is eerder een pro-Britse stemming, en die stoelt op het verlangen naar rechtvaardigheid en de hang naar het verleden. Bayern is op dit moment net als United ook de beste club van Europa, maar op de Engelsen zijn we al jaren stiekem een beetje verliefd. Omdat het verdriet van de vliegramp bij München van 6 februari 1958 nog steeds niet door iedereen verwerkt is. Omdat George Best nog af en toe door onze hoofden dribbelt. Omdat Dennis Bergkamp is vernoemd naar Denis Law. Omdat we de tandarts van Nobby Stiles persoonlijk hebben gekend. Omdat ik met straatvoetbal altijd Bobby Charlton was. Omdat het vandaag de verjaardag van Matt Busby zou zijn geweest. Maar ook omdat het rood-wit-zwarte tenue van United zoveel meer klasse heeft dan de afzichtelijke uitmonstering van Bayern, die per ongeluk in de witte was gewassen roodwitte shirts, die met een overdosis Twee objectieve Nederlanders die in Miami's All Star Café op tv naar Manchester United - Bayern München gaan kijken. Omo en een vingerhoedje dioxine zijn verworden tot morbide glimmende grijze gevechtstuniekjes. Natuurlijk willen we ook dat de Engelsen winnen omdat Jaap Stam meespeelt. En David Beckham, die vandaag met het winnen van de cup zou moeten worden beloond voor die talloze goddelijke voorzetten die hij de afgelopen jaren heeft verzonden. Maar we willen vooral dat United wint omdat we het onze eigen Arnold Mühren gunnen. Wat speelt hij vandaag trouwens weer de vouwen uit alle broeken. Hij brengt rust, heeft overzicht en eist alle ballen voor zich op. Het linkerbeen fungeert weer eens als toverstaf. De passes van Arnold komen aan waar hij ze wil hebben: diagonaal op Ryan Giggs, messcherp op Dwight Yorke, vol effect om drie Duitsers heen op Andy Cole. Arnold is helemaal in z'n element. De verdedigers van Brighton weten niet wat ze met Magic Mühren aan moeten. Dat gaat De replay van de Engelse bekerfinale op Wembley. Arnold Mühren benut de strafschop en bezegelt het lot van Brighton: 4-0 voor Manchester United.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 101