Der Pokal mit den grossen 0hren Of: hoe te veel bier ervoor zorgde dat Arnold AAühren in de Champions- Leaguefinale van 1999 in de laatste minuut de beker voor de neus van Jan Wouters wegkaapte en Johan Cruijff z'n afscheidswedstrijd van 1978 alsnog won. 100 AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 Iet All Star Official Café zit deze 26ste mei 11999 bomVol jpuitsers. Ze dragen shirts van Bayern Münchcn en het nationale elftal. Hun gezang if hard en onontkoombaar. Ze zijn met een j|uk of twintig en dan ben je in een café algauw de baas. Prostprost Kamerad, mSmvollen noch einer heben, prost, prost, prost. En: Trink trink Bruderlein trink, lass doch die Sorgen vorbei. Maar natuurlijk, meine Herrennatuurlijk lassen wir die Sorgen vorbei. Wij hebben namelijk helemaal geen zorgen. Wij zijn namelijk twee objectieve Nederlanders die hier in Miami net als jullie op tv naar Manchester United - Bayern München gaan kijken. Liever hadden we in Nederland gezeten, waar het zes uur later is, maar we zijn hier op zakenreis en allang blij dat we de wedstrijd van het jaar live kunnen volgen. Natuurlijk gaan we samen met jullie fijn kijken naar een fantastisches Endspiel. Nee hoor, zeggen we met steeds langer wordende neuzen, het maakt ons niet uit wie er wint. En waarom we in Ajax-shirt zitten te kijken? Omdat we, waar we ook zijn op de wereld, altijd een Ajax-shirt bij ons hebben. Omdat we er trots op zijn. En omdat we vanavond zelf meespelen. Maar dat merken jullie wel door Chris Willemsen Als Mario Basler Bayern al in de zevende minuut op voorsprong zet - Schmeichel laat aan Juventus zien dat hij in elk geval de beste doelman van de wereld niet is - zijn de caféduitsers meteen al niet te houden. Het schreeuwen wordt luider, hun gezangen zijn tot in Fort Lauderdale te horen en ze bestellen de ene Budweiser na de andere. Ook voor ons, want Bayern staat voor en dan komt iedereen uit München, zelf Nederlanders. Want dat ze de beker gaan winnen, staat vast. Deur dicht en de 1-0 vasthouden, zo is het al in heel veel Europa-Cupfinales gegaan, dus vanavond ook. En of wij ons die lob van Felix Magath van Hamburger SV tegen Juventus in 1983 nog kunnen herinneren, ook in de zevende minuut? Jazeker, dat was een plaatje van een lob, zeggen we enthousiast, bijna net zo mooi als de strafschop van Panenka tegen Sepp Maier in 1976. Of trappen we de heren nu op de ziel? Nee hoor, reageert men onaangedaan, dat zijn we allang weer vergeten. Jullie zijn 1974 toch ook allang vergeten? Geschater in twintigvoud en twee boeren met kiespijn. Bij het begin van de tweede helft hopen we vurig dat Manchester United vlug gelijk maakt en de Duitsers daarna alle hoeken van het veld laat zien. Waarom we dat hopen, kunnen we niet onder woorden brengen. Het heeft Foto: ANP

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 100