Kaapstad, 12 januari 1999 Ajax - Vitesse 4-0 (1 juni 1997) Afscheidswedstrijd Franco Baresi verschillende manieren. Die stijl is er altijd. Altijd geweest ook. Hoeveel mensen er ook weggingen. Mensen gaan weg, zo is het nou eenmaal. Ik vind het echt een kolderverhaal. Ik lees het zo vaak, maar nergens wordt uitgelegd wat er wordt bedoeld. Ik kan toch niet tot mijn vijfenzestigste in een korte broek hier de cultuur lopen bewaken.' Bobby Haarms Award Zijn laatste seizoen was tumultueus. Twee andere cultuurdragers forceerden een breuk met de oude liefde, de resultaten waren slecht en de trainer werd ontslagen. Blind had last van zijn knie. Op vrijdag 9 oktober 1998 onderging hij een kijkoperatie aan de rechterknie. Een deel van de buitenmeniscus werd daarbij verwijderd. De 36-jarige voetballer moest zich andermaal de hersteltraining van Bobby Haarms laten welgevallen. Als symptoom van zijn instelling die hem in de late herfst van zijn loopbaan de 'Bobby Haarms Award' opleverde, raakte hij opnieuw helemaal fit. Het seizoen viel inmiddels echter al niet meer te redden. In de poule van de Champions League eindigde Ajax als laatste; in de competitie was de situatie ook al snel hopeloos. Het enige succes waarnaar Blind nog kon streven was de Amstel Cup en een plaats in 'Ik heb deze foto gemaakt tijdens het trainingskamp van Ajax in Zuid-Afrika afgelopen januari. Het is een typerende foto van de persoon die Blind is buiten het voetbal. Danny is een jongen die dicht bij de supporters staat. Hij geniet van alle landen en culturen waarmee hij in aanraking komt en dat is op deze foto duidelijk te zien. Sterallures zijn Blind vreemd en hij is een ideale voetballer voor de pers. Ook wanneer Ajax verliest, is hij bereid tot een gesprek. Danny Blind is een van de weinige voetballers in Nederland met een zinnige visie op het voetbal.' de Champions League. Een niet al te vrolijke erfenis. Pessimisten zien met Blind de roem afscheid nemen van hun club. Ajax lijkt een moeilijke periode tegemoet te gaan. Niet alleen omdat Danny Blind stopt met voetballen. Foto: Yvonne Witte Danny Blind over 'De laatste wedstrijd van Van Gaal. Absoluut emotioneel.' Danny Blind over (28 oktober 1997) 'Italianen zijn in de beleving van voetbal zo anders dan Nederlanders. Ze kennen je. Het respect voor de eigen spelers is bekend, maar dat hebben ze ook voor de buitenlanders die hun sporen verdiend hebben. Toen merkte ik dat we daar met Ajax iets opgebouwd hebben. De capitano van Ajax, die heeft status. Ik was laatst in Barcelona en kwam aan bij een hotel, en onvoorstelbaar, de mensen kenden me gewoon. Voorafgaand aan die erewedstrijd voor Baresi had ik nog geaarzeld, maar toen ik er was vond ik het prachtig. Ik vroeg me af: waarom moet ik me nou over iets heen zetten om zulke gebeurtenissen te ondergaan? Waarom ben ik zo?' B0EKr AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 99