Arnhem, 3 maart 1996 Juventus - Ajax 4-1 Ontlading bij bankzitter Blind en matchwinnaar Kluivert na de overwinning op Grasshoppers. Foto: Louis van de Vuurst 'De beelden die ik heb van Danny Blind zijn vrij schaars. Als voetbalfotograaf leg je toch voornamelijk de aanval vast en gezien Blinds positie in het veld neemt hij dus geen grote plaats in in mijn collectie. Ik heb deze foto gekozen omdat het niet al te vaak voorkomt dat spelers zo'n slaande beweging maken. Bovendien is de actie van Blind gericht op Raymond Atteveld, zelf toch ook geen onbekende op dit gebied. Voor mij is Danny Blind een voorbeeldige prof. Hij neemt ruimschoots de tijd voor de journalisten en weet altijd iets zinnigs te zeggen.' Danny Blind over (23 april 1997) 'Naar Turijn gingen we met zin voor realiteit: we hadden thuis met 1-2 verloren en Juve was in goeden doen. Maar goed, Babangida kreeg in het begin een enorme kans. En bij 2-1 kwamen we goed in de wedstrijd terug, alleen werd het binnen vijf minuten omgezet in een soort vernedering. Had Ajax 60 procent balbezit? Verbaast me niet. Was het 2-2 geworden, dan waren we vlakbij geweest. Okee, okee, er zat iets kansloos' in. Toch wel.' het bonte gezelschap ook speelde, de angst ontstond dat er te weinig oorspronkelijke Ajacieden zouden overblijven die de wereldwijd zo bewierookte speelstijl - romantisch agressief en creatief - zouden kunnen conserveren. Maar Blind zelf weigerde door te gaan voor suppoost van het Ajax-museum. Hij zei: 'De mensen die beweren of denken dat ik de cultuurbewaker van Ajax ben, leven alleen maar in het verleden. Wat is een cultuur? Een cultuur alleen bepaalt niet of je succes hebt. De cultuur, als er al zoiets bestaat, is niet iets statisch. Dat is het grote misverstand. Ajax speelt aanvallend voetbal. Dat kan je over de clubcultuur zeggen, en niet zo heel veel meer. Als je Overmars verkoopt en je koopt Laudrup ben je toch hartstikke debiel als je tegen Laudrup zegt dat hij aan de buitenkant moet blijven. Dan kan krijt aan de schoen honderd keer de zogenaamde clubcultuur zijn, maar dat is dan even niet de boodschap. Tegen Laudrup zeg je alleen: veel plezier en doe maar wat er in je opkomt. Want dat is de kracht van Laudrup. En dan zie je dingen die je van niemand ziet en waarvan iedereen ook zegt: dat is Ajax. Cultuur, de groeten. Ajax speelt aanvallend, creatief en artistiek voetbal. Maar die identiteit bewaak ik niet, dat doet het bestuur. Het bestuur stelt de trainer aan en koopt de spelers. Ik bewaak geen cultuur; ik trap tegen een bal. Ajax probeert sinds mensenheugenis prijzen te winnen en daarbij het publiek te vermaken. Maar dat kan op heel veel 97

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 97