Grasshopper Club - Ajax 0-1 Atlético de Madrid - Ajax 2-3 nv Danny Blind over (4 december 1996) 'Ik zat vanwege het psychologisch effect op de bank. Ik was lang geblesseerd geweest en was op de weg terug, maar spelen kon nog niet. Pijnlijk, want drie fitte jongens moesten op de tribune plaatsnemen. Ik denk dat ik van mijn leven nooit zo'n ontlading heb gehad als na die wedstrijd. Langs de kant stond iedereen van ons te schreeuwen. We waren werkelijk door het oog van de naald gegaan. In feite kon het niet meer, en toch flik je het weer. Ronald de Boer heeft gehuild voor de camera, dat zegt genoeg over iedereen van ons.' zeker gestopt. Dat zou mijn keuze eenvoudiger hebben gemaakt. Maar ik heb het gevoel dat er geen lichamelijke beletsels zijn.' De beletsels verdwenen uiteindelijk. Blind keerde terug op zijn oude niveau en leidde Ajax in het laatste deel van het seizoen alsof hij nooit was weggeweest. Over zijn toekomst hield hij nog lang flink wat slagen om de arm. In april 1998 had hij nog altijd geen definitieve keuze gemaakt. De voorkeur ging uit naar zelf voetballen. Als de fysieke gesteldheid het zou toestaan zou hij graag nog één seizoen de stuwende kracht in het hart van Ajax zijn. Maar Blind kon ook een functie rondom het voetbal kiezen of als trainer aan de slag gaan. Blind twijfelde. 'Voor alle richtingen van mijn toekomst zijn er mogelijkheden. Ik heb voldoende aangeboden gekregen. Maar ik moet het natuurlijk goed afwegen. Voetbal is het allerleukste. Dat hoor ik van al die jongens waar ik vroeger mee heb gevoetbald en die nu gestopt zijn. Er is er niet één die blij is dat hij niet meer hoeft. Bij de meesten bespeur ik toch een milde vorm van heimwee.' Blind noemde geen namen, maar zeker is dat hij Frank Rijkaard nog regelmatig genoeg is tegengekomen om hem advies te vragen. In ieder geval was de afloop van het seizoen 1997-1998 prettig genoeg om Blind over de streep te trekken. Hij kon uitbundig meevieren toen Ajax onder Olsen de dubbel won. Het was voor hem de bevestiging dat het zin had gehad om door te gaan. Dat het in Europees verband minder goed ging, was een teleurstelling die moeilijk te verteren bleef. Maar de overmacht en de stijl waarmee Ajax de nationale competitie domineerde, vergoedden veel. Zijn eigen verrichtingen beoordelend, en de mogelijkheden van Ajax overziend, zag Blind gedurende dat seizoen de beslissing steeds gemakkelijker worden. Morten Olsen ging bijna zo ver dat hij zijn aanvoerder bad en smeekte om toch vooral nog maar verder te voetballen. Als organisator en rustpunt was hij op het veld nog altijd van zeer grote waarde. Dat iedereen zich toen druk maakte over zijn beslissing, vond Blind zelf nogal overdreven. Blind, vorig seizoen: 'Op zich is het belachelijk dat mijn beslissing zo'n item is geworden. Eigenlijk zou het zo moeten zijn dat het bestuur en ik daar ongestoord onze eigen planning voor konden maken. Maar plotseling vond men het heel erg belangrijk of Danny Blind nog zou doorgaan. Zo belangrijk kan dat toch niet zijn? Heel erg overdreven allemaal. Als het aan de media lag, was er een heuse persconferentie voor belegd.' De cultuurbewaker Misschien had die bijna hysterische belangstelling te maken met het feit dat Blind inmiddels was uitgeroepen tot cultuurbewaker van het Ajax-systeem. Het Bosman-arrest had geleid tot een uittocht van Nederlandse talenten, en tot een intocht van buitenlandse spelers. Hoe fraai Danny Blind over (19 maart 1997) 'Toen begon die lies problemen te geven. Ik viel in de tweede helft uit. De wedstrijd volgde zo'n beetje hetzelfde scenario als bij Grasshopper. Een schitterende thriller. In de eerste wedstrijd had Patrick Kluivert geel gekregen zodat hij in Madrid niet mee mocht doen. Die bleef maar praten, veel te veel. Dan is voor mij achterin de afstand te groot om in te grijpen.' AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 96