Ajax - Panathinaikos 0-1 Ajax - Juventus 1-1 nvr Juventus wns 3-5 <22 mei 1996) Foto: Louis van de Vuurst niet ongewoon, wel de plaats die de kalk in het lichaam had uitgekozen om zich te nestelen. In enkels en schouders is het een bekend euvel, niet in de liesstreek. In augustus 1997 toonde een echo één centimeter kalkafzetting, maar toen die onderzoeksmethode begin oktober opnieuw werd toegepast, weerkaatste het geluid een soort stalactiet van wel vijf centimeter. Blind somberde enigszins, maar onder anderen dokter Piet Bon bezwoer de vrije verdediger dat het scalpel uitkomst zou bieden. Blind: 'Ik was in vijf tot zes weken van een topfitte speler gedegenereerd tot een oude man die moeite had met rechtuit wandelen en voor wie iedere traptrede een onneembare hindernis was geworden. Als je dan weet dat je de jongste niet meer bent, dringt de gedachte dat het einde eraan komt zich op, ook al verzekerden drie artsen dat het weer goed zou komen. Danny Blind over (3 april 1996) 'Het resultaat was een klap, maar toen ik de volgende ochtend uit m'n bed stapte, was er meteen het besef dat we door deze ploeg niet uitgeschakeld hoefden te worden. Wij waren nadrukkelijk onder ons niveau gebleven en zij speelden op de top van hun mogelijkheden.' Zij zeiden me dat de operatieve ingreep dermate eenvoudig zou zijn dat er alleen iets mis kon gaan als ik van de operatietafel zou lazeren.' /Wilde heimwee De chirurgische ingreep verliep goed. Blind viel niet van de tafel en kon dus gematigd optimistisch aan de revalidatie beginnen. Blind tijdens de revalidatie: 'Uiteindelijk zal je toch een keer moeten stoppen, daar ontkomt niemand aan. Maar als je fit genoeg bent om een goed niveau te halen, moet je toch eigenlijk verdergaan. Zoals het er nu naar uitziet, ben ik daarvoor fit genoeg. Na die liesblessure heb ik gezegd dat ik het een wedstrijd of tien wilde aankijken. Als was gebleken dat het niet meer honderd procent kon worden, was ik Foto: Louis van de Vuurst Danny Blind over 'Nooit heb ik bij Ajax naar wedstrijden toegeleefd met het idee "wat moet dit worden?", en ook niet naar deze Champions-Leaguefinale. Er waren wel problemen omheen: blessures bij de broers De Boer en Kluivert. Ook speelden er transferperikelen. We misten een linksbuiten. Heeft Van Gaal gezegd dat we aan het eind van ons Latijn waren? Dat zal hij wel zo gezien hebben, want we mochten vooraf een week met vakantie, een unicum. Ik zat tot een week voor de finale een week in Marbella. Ik sprak met Engelsen, die me herkenden, en die begrepen er niets van. Het geloof was er toch wel bij ons. Later heb ik gehoord dat Juventus ons betichtte van arrogantie naar hen toe, vooraf, in de tunnel... Dat had iets met die vakantie te maken allicht. Dat was ook in Italië natuurlijk bekend. Ik had die beker graag voor de tweede keer achter elkaar gewonnen. Dat had ik als heel bijzonder ervaren. Die nederlaag is een van de grootste teleurstellingen van mijn carrière. Ik zit er nog steeds mee.' AJAX MAC.A7INF IUNI

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 95