Pessimisten zien mét hem afscheid nemen van hun Blind (37): 'slimmer dan traag' Danny Blind is een jaar ouder dan bondscoach Frank Rijkaard en een jaar jonger dan de trainer van Ajax Jan Wouters. Rijkaard stopte op zijn hoogtepunt, nog lang niet versleten. Blind ging door, gedreven door verantwoordelijkheidsgevoel en de honger naar meer succes. OÈÊÈ Het is de allesverzengende angst van goede lvoet.ha11er«Hpiiiden tot een ongepast f niveau. Bljnd heeft dat risico bewust genomen. Hij had na het seizoen 1995- 1996 kunnen stoppen, het seizoen waarin zijn winn^H penalty Ajax de wereldbeker bezorgde elljlaarin Ajax voor het tweede achtereenvolgende jaar de finale bereikte van de Champions League. Ieder argument voor het cyclische in succes wantrouwde hij. De wens als vader van de gedachte, of een ongekende prestatiedrift? Danny Blind bleef een liefhebber, dat bovenal. En hij gleed niet af. Tot in zijn laatste seizoen bewees hij zijn onmisbaarheid. De resultaten, namen af, te beginnen in het laatste jaar Van Gaal. De opleving volgde onder Olsen, maar na een jaar zette de neergang opnieuw in, en nu structureler dan voordien. Blind werd een keer of dertig afgeschreven in de media. Te oud, te langzaam. Ooit wel eens een vader van 37 met een volwassen vent op zijn rug de heuvel in het Amsterdamse Bos zien bestijgen? Blind had er geen moeite mee. De traagheid zat meer in het hoofd van de zoekende journalist. Koeman, de rest van door Raymond Bouwman zijn leven onsterfelijk in Barcelona, werd hier te lande bijna beschimpt vanwege de ronde motoriek. En bij Richard Witschge heeft nog nooit iemand het gemis aan explosiviteit aan de leeftijd geweten. De lies Het hinderde midden-dertiger Blind toch meer dan hij misschien had verwacht dat hij dergelijke kritiek te verduren kreeg. Hij zei: 'Er zijn heel veel mensen bijgekomen die helemaal niet weten waar ze het over hebben. Die concluderen bij een verloren sprint dat ik te oud ben. Dat zeggen ze of schrijven ze met een treurig stemmend gemak. Als ik iemand bij Canal+ zoiets hoor zeggen, dan verbaas ik me wel. Het beïnvloedt me in zoverre, dat ik nooit aan mezelf ga twijfelen, maar door al het gepapegaai word je er wel steeds mee geconfronteerd. Ik verloor tien jaar geleden Blind wilde niet doorgaan voor cultuurbewaker: 'Ik kan toch niet tot mijn vijfenzestigste in een korte broek hier de cultuur lopen bewaken' Foto: Louis van de Vuurst veel meer sprintduels. Als je iets van voetbal begrijpt, weet je dat je sprintduels ook kunt winnen op slimheid, niet alleen op snelheid. Ik ben nu slimmer dan traag. Maar zo'n deskundige bij Canal-l- weet het kennelijk beter. Ik zou liegen als ik zei dat het me niet stoorde. Maar het hoort erbij. Als je boven de 32 komt, moet je beter zijn dan de jongeren om hetzelfde oordeel te krijgen.' 92 AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 92