Real Madrid - Ajax 0 "2 (22 november 1995) Amsterdam, 21 maart 1999 Grêmio FB - Ajax 0-0 nv, Ajax wns 4 -3 (28 november 1995) Danny Blind over 'Een van onze allerbeste wedstrijden ooit op Europees niveau. We werden geflikt, twee geheide goals afgekeurd, een paar keer op de lat. En als je ze er dan tóch uit weet te spelen... We gingen niet over de rooie, nee, we wisten, zonder dat het gemakzucht of arrogantie werd, dat het goed zat. Tegenover de scheidsrechter beheersten we ons, iets wat Louis ons geleerd had. Hij vond het verspilde energie te reageren op foute beslissingen. Het leidt alleen af.' ik het podium op en krijg hem in mijn handen gedrukt: de wereldbeker!' En na een lange terugvlucht, waarbij het vliegtuig volgens hysterische geruchten bijna uit de lucht was geschoten door Russische Migs, kan Ajax opnieuw gehuldigd worden. Het Museumplein juicht als Van Gaal opnoemt waarvan Ajax allemaal de beste is, eindigend bij de wereld. Het einde van de zegereeks lijkt op dat moment nog niet in zicht. Foto: Leo Vogelzang 'In de thuiswedstrijd tegen Vitesse op 21 maart van dit jaar lag Danny Blind vrijwel constant overhoop met scheidsrechter Dick Jol. De man nam volgens Blind alleen beslissingen die in het nadeel waren van Ajax en als aanvoerder moest hij daar regelmatig wat van zeggen. Deze foto is typerend voor de verhouding tussen speler en scheidsrechter. Terwijl Blind zich schouderophalend afvraagt wat er allemaal gaande is, heeft Jol op zijn beurt een blik die een eenvoudig "wat-wil-je-nou" verraadt. In mijn carrière als sportfotograaf heb ik Danny Blind een groot aantal jaren meegemaakt. Ik zou hem vooral willen typeren als een uitstekende verdediger.' Danny Blind over 'De ongelofelijke topvorm van de weken ervoor kwam niet tot uiting tegen Grêmio. Waarom niet? Ja, een goeie vraag, zeg. We hadden het graag gedaan met voetbal dat we zes dagen ervoor gespeeld hadden. De tegenstander had zich behoorlijk op ons ingesteld, maar we speelden matig. Ik nam de laatste strafschop. Dat is een keuze die je maakt: of je komt niet aan bod, of het is de beslissende. Voor mij geen punt, je moet alleen weten wat je gaat doen. Een bepaalde hoek, of wachten op de keeper. Je hebt een plan en dat voer je uit, niks meer en niks minder. Nou ja, natuurlijk, er gebeurt iets met je als je op die bal afgaat, wetende dat jij beslist of Ajax de wereldbeker gaat winnen. Dat kuchje van mij voor ik die bal nam... dat zegt iets. En dan die beschaafdheid om toch m'n hand voor m'n mond te houden terwijl in een straal van vijftig meter bijna geen mens te bekennen was.' AIAV AA A r. A 7 I N

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 88