Ajax - Bayern München 5-2 (19 april 1995) NAC - Ajax 0-1 Feyenoord - Ajax 2-4 Foto: Louis van de Vuurst Danny Blind over GezwijndIk sloeg die bal van Scholl in een reflex uit het doel. Ik heb scheidsrechter Puhl keurig bedankt, omdat hij alleen maar geel gaf, geen rood. Het flitste door me heen toen ik het had gedaan: dit kost me de finale van de Champions League. Het had in de lijn gelegen met '87 en '88. En het had rood moeten zijn, echt. Wat was ik in de wolken.' trappen. Ook aan mij. Ik wil best, zeg ik, maar alleen als het de vijfde is. Om twee redenen: of het hoeft niet meer of het is de allermooiste. Ronald de Boer zegt in de middencirkel tegen me dat-ie 'm hard door het midden gaat nemen. Ik zeg: ik neem 'm zoals ik altijd doe: rechts van de keeper.' Het komt inderdaad aan op Blinds strafschop. Het kan de mooiste worden of de meest traumatische. Nadat hij de bal op de stip heeft neergelegd, kijkt Blind nog een keer om. De rest van de selectie weet dat dit deel van de roem in zijn handen ligt. Blind weet het ook. Hij schiet de bal onberispelijk in. Blind: 'De ontlading na die strafschop is natuurlijk enorm. Ik zie sommige ploeggenoten huilen, ik ben wat koeler in dat soort situaties, maar absoluut niet minder blij. Samen met Frank de Boer stap Danny Blind over (24 september 1995) 'Patrick was terug na het ongeval dat hij had veroorzaakt. Hij maakte 0-1 als invaller. Ik begreep zijn uitbarsting wel, maar ik vond het gepast dat hij wat matiging in acht zou nemen. Ik trok hem aan z'n shirt. Blijf even rustig hier Foto: Louis van de Vuurst Danny Blind over (22 oktober 1995) 'De eerste tegendoelpunten in de tiende competitiewedstrijd. Heel erg in het begin scoorde Feyenoord twee keer, niet? Wij waren er niet rouwig om dat die tegengoals er kwamen. Het werd een wedstrijd in een wedstrijd om ze niet te laten vallen. Wat me is bijgebleven: de kracht en de rust die we hadden om terug te komen. We wisten precies wat we konden en waar we mee bezig waren. We wierpen elkaar blikken toe: niets aan de hand. Achterafhadden we het er met elkaar ook nog over, over die blikken. We waren op de top van ons kunnen.' AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 87