Ajax - Sparta 8-0 (22 maart 1995) Ajax - AC Milan 1-0 bestaat vooral uit weer op krachten komen, want ook de lange reis en het tijdsverschil zijn aanslagen op de conditie. Blind: 'Wat hier meteen opvalt, is het nederige gedrag van de Japanners. Ze tonen een onbegrensd respect en hebben ongelofelijk veel geduld met ons. Wanneer ik, in verband met het andere voltage in Japan, een adapter voor mijn tondeuse moet hebben, loopt een kamermeisje breed grijnzend en zonder ook maar één spoortje van verveling acht keer op en neer tussen de achtste verdieping en de lobby van het hotel om telkens met een verkeerd apparaatje terug te komen. Geen onvertogen woord! En maar buigen. Je moet het niet in je hoofd halen om steeds dankbaar terug te buigen, want voor je 't weet heb je een nekhernia te pakken. Zij willen namelijk steeds de laatste buiging maken.' Elf) In de wedstrijd tegen Grêmio wil niemand Danny Blind over 'Ik scoorde de achtste. Weer de laatste, hahaha. Een dropkick van een meter of 25, geen lelijke. Van der Sar miste nog een penalty. Hij was naar voren geschreeuwd, waar met name Louis niet zo blij mee was. Die vond het minachting van de tegenstander. Jammer, want die 9-0 nederlaag die ik aan de andere kant heb meegemaakt blijft nu als hoogste score staan.' buigen. De wedstrijd eindigt in 0-0, en ook in de verlenging wordt er niet gescoord. Penalty's moeten gaan bepalen wie zich een jaar lang de beste club van de wereld mag noemen. Blind: 'Van tevoren is niet bepaald wie de De elftallen betreden strafschoppen zullen gaan nemen. Van het ve(d jn het Gaal vraagt aan de spelers wie er eentje wil Olympisch stadion. Foto: Louis van de Vuurst Danny Blind over (24 mei 1995) 'Als ik nu beelden van de finale zie vind ik het jammer dat ik die enorme kans op het einde niet benutte. Nu zie je dat ene doelpunt heel vaak. Toen vond ik het niet zo erg natuurlijk. Ik deed het in die situatie vrij goed, vond ik, alleen Rossi pakte 'm gewoon. Kanu had 'm teruggetrokken vanaf de achterlijn en ik schoot 'm kort de hoek in. Het was een counter. Alles stond op onze helft en ik dacht bij mezelf: daar gaat wat uitkomen... Je kunt je afvragen wat een libero bezielt, in de 88ste minuut, terwijl je toch al op het punt staat te winnen. Die bluf is typisch Ajax. In de rust had Van Gaal aangegeven dat het vooral op rechts niet liep, met Reiziger en Seedorf. Clarence begon er dit keer tegenin te gaan en toen heeft Frank Rijkaard het overgenomen en iets gezegd met de strekking van Kom op Clarencehet is gewoon zo, we gaan nu voetballen. Zelf heb ik in de rust ook nog wat bijgedragen. We moesten wakker worden. Hebben we dat seizoen 47 officiële wedstrijden gespeeld? Dat is heel wat, maar ik ben altijd de eerste om te zeggen dat twee keer per week spelen gemakkelijk op te brengen is. Immers, liever spelen dan trainen. Het wordt pas een probleem als je een blessuretje hebt. Dan zijn die twee, drie dagen te kort. Ik ben dat seizoen helemaal niet geblesseerd geweest, dus inderdaad, het was fysiek en mentaal een topjaar voor mij.' 86 AJAX MAC.A7IN

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 86