AEK Athene - Ajax 1 -2 Casino Salzburg - Ajax 0-0 AC Milan - Ajax 0-2 mam i Danny Blind over (28 september 1994) 'Kluivert was op het toneel verschenen, omdat Ronaldo voor PSV had gekozen. Daar in Athene was het het gebruikelijke gekkenhuis. Wij hielden daar altijd wel van. Het stimuleerde ons juist. We gingen altijd rustig het veld op vooraf, in kostuum, dat straalde wat uit. Gerard van der Lem deed er graag nog een schepje bovenop, herinner ik me, zo van laat maar komen die orkaan. Trouwens, wat kon er gebeuren: die mensen op de tribune zaten in een soort kooi. De tralies waren doorgetrokken naar het tribunedak. Dat applaus achteraf was mooi.' Danny Blind over (19 oktober 1994) 'Ik kreeg geel van Kurt Röthlisberger, een vervelende man. Een Zwitser, die op een foute manier z'n gezag wilde laten gelden. Had een enge houding. Hij is later in opspraak geweest in verband met echte of vermeende corruptie.' Foto: Louis van de Vuurst daar met twee jaar voetballen financieel binnen kunnen zijn voor de rest van mijn leven. In de Japanse voetbalwereld wordt echt met asociaal grote sommen geld gesmeten. Ik heb er een week lang over moeten nadenken. Ik heb de afgelopen weken tal van aanbiedingen gehad uit Japan, Spanje en Italië, maar die zijn allemaal de prullenmand ingegaan omdat ze niet voldoen aan mijn hoge eisen. Ik zit niet alleen op een financiële klapper te wachten. Ik wil een sportief goede club, een goed land en een klapper tegelijk. Ajax voldoet nog het meest aan de voorwaarden van de aanvoerder. Hij blijft. Er volgt op de zege in de Champions League nog een heel mooi jaar. Er vallen alleen nog een Europese supercup en een wereldbeker te winnen. Van Gaal en zijn manschappen zijn vastbesloten ook deze prijzen in de wacht te slepen. De supercup wordt min of meer en passant gewonnen (tegenstander Real Zaragoza). De wereldbekerwedstrijd is slecht getimed. Minder dan een week ervoor speelt Ajax de Champions-Leaguewedstrijd uit tegen Real Madrid. In die krankzinnige wedstrijd, met Davids op de as en Musampa linkshalf, wordt het 2-0 voor Ajax, nadat eerst al een Amsterdams doelpunt was afgekeurd en er een niet eens werd geconstateerd. De voorbereiding voor de wedstrijd in Tokio Danny Blind over (23 november 1994r Triëst) 'Die schitterende overwinning was een aanzet naar de gedachte dat er weieens iets moois kon gaan gebeuren; al dacht ik nog niet aan meer dan het overleven van de poule in de Champions League. We hadden daarvoor thuis ook al met 2-0 van ze gewonnen, en zo begonnen we te ontdekken wat onze plek was. Gullit zat bij de tegenpartij, dat was speciaal. Na afloop had je ook nog het afscheid van Rijkaard van het Italiaanse publiek. Dat soort gebeurtenissen, een afscheid, iemand die een zware blessure oploopt, raken me altijd; die roepen meer voor de buitenwereld zichtbare emotie op dan het winnen van een prijs. Daarover heb ik namelijk wel controle. Dat blijft inwendig. Naar dat afscheid heb ik met rillingen staan kijken. De gevoelens waren wederzijds, bij publiek en speler.' MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 85