Genoa - Ajax 2 -3 (1 april 1992) AJ Auxerre - Ajax 4-2 «maarte Danny Blind over 'Toen stond ik in de dekking tegen Skuhravy, nauwelijks te geloven als je ziet hoe ik de laatste jaren speel. In de eerste de beste aanval kwamen we op 0-1 na een voorzet van Schip. Daar heeft-ie z'n transfer nog aan verdiend! Om Branco heen, Petterson eerste paal, prikt 'm naar de verste hoek... Wat ik me vooral herinner behalve het scoreverloop - 0-2 voor, 2-2 gelijk en een weergaloze goal van Winter, 2-3 - is dat Van Gaal mij in de nabespreking in de Meer een soort verwijt deed, misschien om een voorbeeld te stellen, ik weet dat niet. We waren iets verslapt na de 0-2. Ik was rechtsback, ik had een pass vanaf links gekregen en de bal wipte per ongeluk van mijn binnenkant omhoog. Ik nam hem, een paar keer hooghoudend, onbewust aardig mee, een beetje a la Gerrie Mühren in 1973 in Bernabeu, maar zeker niet expres op die manier. Van Gaal zei dat op dat moment de verslapping van het team had ingezet. Ondermijning, zei hij, dat had hij van z'n aanvoerder niet verwacht.' over in Ajax Magazine. 'Van de bijna dertien jaar dat ik betaald voetbal speel, heb ik mij met name in de laatste paar jaar ontwikkeld. Bij Sparta ging het allemaal geleidelijk en eigenlijk was dat in de eerste jaren hier ook zo. Vraag me niet waarom, misschien heb ik me eerder te bescheiden opgesteld, ben ik te voorzichtig geweest, maar in de laatste jaren is die ontwikkeling in een stroomversnelling gekomen. Drie jaar geleden werd het mij - en de mensen om mij heen - opeens duidelijk dat ik enorm vooruit ben gegaan. Eigenlijk verwijt ik mij zelf dat die ontwikkeling nogal laat is begonnen want het zat er natuurlijk altijd al in. Vroeger schoof ik hel balletje te gemakkelijk af naar Rijkaard of naar Koeman, waarmee ik mijn eigen Foto's: Louis van de Vuurst 'Zo slecht speelden we niet. Met 0-1 voor, 1-2 voor - Vink, die aan een ongelofelijke serie bezig was - en toen 2-2. Dat was zo'n moment waarover ik met Louis Van Gaal altijd discussies had. Aan de ene kant deed hij dat wel goed, want het streelde me ook wel weer, maar... Hij verweet mij vaak dat ik m'n leeuwenhart liet spreken op zulke momenten, dus als we achter kwamen of als het gelijk werd na een voorsprong. Hij kon dat wel waarderen, zei hij, maar ik was ook zijn 'slot op de deur' en zo moest ik me gedragen. Intern kreeg ik op die manier de zwarte piet toegeschoven. Hij verweet me dat ik naar de 2-3 op zoek was gegaan, in plaats van een gunstige 2-2 te koesteren. Dat was ook zo, en die houding zegt alles over Ajax. Wat Stanley Menzo betreft, nee, ik had op die avond zelf niet het idee dat daar het doek viel. In hoeverre iemand een bepaald krediet bij de trainer heeft, dat weet je als medespeler nooit. Volgens mij was er een nog belangrijker reden voor Van Gaal dan het falen van Stanley: hij wist wat eraan kwam. Edwin van der Sar.' AJAX MAGAZINE JUNI 1999 Danny Blind over De Franse aanvoerder schudt de hand van collega Blind. Tussen beide captains in staat arbiter Pezzella.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 81