Danny als dertiger Torino - Ajax 2-2 <29 april 1992) en Ajax - Torino 0-0 03 mei 1992) In het centrum, aan de macht 'Ajax is een mooie, sexy vrouw met uitstraling,' zei Danny Blind ooit over de club waar hij tot het einde van zijn voetbaldagen zou spelen. Nooit ging hij vreemd. De club groeide; Blind groeide. Ajax en Blind kwamen tot een symbiose, die beiden geen windeieren legde. De tweede gouden periode uit de clubgeschiedenis was ook de periode waarin Blind van onschatbare waarde werd. Cruijff ontdekte Blinds kwaliteiten eerder ÊÈtr11 Spartaan zelf. De scepsis bij Ajax Étver zijn komst jj||s net zo groot als over die van Jan Wouters. Blind: 'Het was wel door Raymond Bouwman grappig dat we altijd in één adem genoemd werden. In eerste instantie als de twee onbegrijpelijke aankopen, later als de twee onmisbare schakels. Dat is de voetballerij ten voeten uit.' hervormen. Hij weet in ieder geval dat middenvelder Reiziger rechtsback is en dat rechtsback Blind de aangewezen man is om centraal achterin het elftal te sturen. Plotseling staat Blind in het centrum van de macht. Het is een rol die hem op het lijf is geschreven, tot verbazing van velen en misschien ook wel van hemzelf. In november 1992 zei hij er het volgende Een onmisbare schakel wordt Blind pas als Louis van Gaal aan de macht komt. Deze heeft grote plannen. Als Beenhakker spoorslags naar Madrid terugkeert en Ajax in vertwijfeling achterlaat, weet opvolger Van Gaal al ongeveer hoe hij het elftal zal Danny Blind over 'Ik speelde ze allebei als libero en daarmee was de fase dat ik een beetje tussen die backplaats en het centrum in hing - geloof ik - afgesloten. Een fantastische dag natuurlijk. We zijn toen met die beker bij Bergkamp geweest die ziek thuis lag. Ook weer zo iemand die een grote bijdrage had geleverd zonder in de beslissende wedstrijd zelf te spelen.' AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 80