Diepe buiging Blind was gekocht! Wie? Blind! Is dat die mat van Sparta? Die Zeeuw met die probeersnor? Vak K was er niet gerust op. Kan ie wat? 'Hij heb zijn naam niet mee,' schamperde rooie Leo, een van de gangmakers van ons vak. Het snuffelen duurde kort. Danny kwam, zag en overwon. Hij liep voor zijn centen, werkte voor zijn geld en heerste over de tegenstander. De snor verdween, de mat ging eraf, kortom: het werd een gewone Amsterdamse jongen, sterker nog: het werd een aanvoerder van formaat. Een Ajacied van groot kaliber. Niet een naam om te onthouden, maar een naam die je onthoudt. Een naam die gebakken zit in je Ajax-gevoel. Zoals Sjaak Swart en Pietje Keizer. Met mijn vrienden lepelen we nog wel eens oude opstellingen op en dan is het vaak zoeken naar de laatste drie namen. Boeve is zo'n naam. Ophof ook. Wie weet nog wie Wijnberg is? Dat zal met Danny niet gebeuren. Integendeel. Je begint met Blind en daar bouw je omheen. Met Danny pakten we ook meteen weer een cup, nog niet meteen de Europa Cup 1, maar toch wel die voor bekerwinnaars. De basis was gelegd voor de grote jaren. Deed in zijn eerste seizoen maar vijf competitiewedstrijden niet mee. Dat noemen wij een basisspeler. Het seizoen daarna miste hij er maar vier, het jaar daarop ook en in zijn vierde seizoen speelde hij alle wedstrijden. Wat wel jammer was: je kon nooit lekker op hem schelden. Roy was bijvoorbeeld een prachtig foeterobject. 'Loop dan sukkel! Luie lui,' schreeuwden we naar de vaak wat apathische prachtspeler Bryan. Dat was trouwens nog in de Meer, toen schreeuwen nog zin had. Als je op Roy schold dan keek hij nog droef om. Van 't Schip kon ook heel ongelukkig kijken. In de ArenA kan je roepen wat je wil, maar niemand hoort je. Op Danny kon je niet schelden, want Danny liep altijd, greep als laatste in, redde het gezicht van een blunderaar voor hem, gleed de bal nog net van de lijn en keek daarna nooit voldaan. Natuurlijk niet. Hij was alweer bezig, formeerde de defensie. Dat doe je bij corners. Danny heeft alles meegemaakt. Cruijff, Linder, Kohn, Leo en Louis natuurlijk. En volgens mij heeft hij ze allemaal begrepen. Je hoort vaak trainers roepen dat het belangrijk is hoe je met de spelers omgaat, maar volgens mij is Danny altijd zeven slagen slimmer geweest. Hij wist altijd hoe je met de trainer om moest gaan. Hij zal toch menigmaal in de kleedkamer COLUMN door Youp Foto: Louis van de Vuurst gedacht hebben: lamaarlullen. Alles meegemaakt met als hoogtepunt 1995. Wenen! De cup! De gekte, het Museumplein, de rondvaart, de totale euforie. Alles was Ajax. Er bestond niks anders. Nederland was Ajax! En de andere kant heeft hij nu ook gezien. Donkere dagen, zwarte tijden, zelfs Cambuur was een maatje te groot. Wat dat betreft had iedereen hem een mooier afscheid gegund. Een adieu met een schaal op het balkon van de schouwburg. Maar dat zit er even niet in. Ajax maakt even pas op de plaats en gaat opnieuw bouwen. Waarschijnlijk duurt dat een paar jaar. Maar dat het goed en degelijk gaat gebeuren weet ik nu al. Waarom? Omdat Danny zich ermee gaat bemoeien en Danny heeft de meeste ervaring van iedereen. Natuurlijk moet je hem baas van de spelers maken. Het is een wereldstap van Ajax om een ervaren man als Blind voor de club te behouden. En volgens mij komt het Blind ook niet slecht uit. Blind is voetbal, Danny is Ajax en geen man om met een werphengel langs het Amsterdam-Rijnkanaal naar een dobber te gaan zitten staren. Danny blijft bij Ajax en Ajax blijft bij Danny. Zestien mei was het Danny's laatste thuiswedstrijd voor Ajax. Hard en klaterend klapte ik toen hij het veld verliet, mijn hart vertoonde een zacht kippenvel omdat ik wist dat hier een echte Ajacied het veld verliet. Nooit tussendoor lopen zeuren over zijn contract, nooit echt gore acties of duivelse aanslagen (er moest natuurlijk weieens ingegrepen worden!), nooit domme uitspraken gedaan, kortom: een Ajacied zoals een Ajacied hoort te zijn. Hij en Jari stappen tegelijk op. Twee Imannen van kaliber, horend bij een van de van 't Hek mooiste periodes uit de geschiedenis van de club, diepe buiging mijnerzijds en vooral veel dank voor heel veel hele mooie uren. AJAX MAGAZINE JUNI 1999 79

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 79