Ajax - Roda JC 2-2 (29 april 1990) en NEC - Ajax 1-1 (6 mei 1990) SVV - Ajax 1 -0 Danny Blind over 'Twee bijzondere wedstrijden. Tegen Roda konden we kampioen worden, want tegelijkertijd verspeelde PSV een punt tegen Feyenoord, maar we kwamen zelfs met 0-2 achter. Zenuwen dus. Op het eind kwamen we zelfs nog gelijk. Toen naar Nijmegen. Non-agressie-pact? In elk geval binnen het veld een vreemde situatie. Wij hadden een punt nodig voor de titel, NEC ook, om degradatie te ontlopen. Bij de rust was het 1-1. Erna, ja, een abc'tje hè. Onbewust laat je het moment komen dat het ingezet wordt: Je maakt het elkaar niet meer moeilijk om in ruil daarvoor zelf meer zekerheid te krijgen. Daarna word je je het bewust: zo laten we het maar aflopen. Er was achteraf geen huldiging of ereronde, want het publiek kwam het veld op. Dat had je toen nog. Jammer. Zo werden we in dat seizoen dat zo rampzalig begon, nog kampioen ook. Daardoor had Nederland in 1990-1991 geen vertegenwoordiger in de Europa Cup 1. Beenhakker was onze coach, Beenhakker, een kanjer in het verzinnen van termen die blijven hangen. Patatgeneratiehad hij op grapige wijze geroepen over toen jonge spelers als Richard Witschge en Bryan Roy. Zoiets moet je zien in hetzelfde licht als die uitspraak van Aad de Mos over Vanenburg en Rijkaard, dat je met zulke spelers 'de oorlog niet wint' na de nederlaag tegen Bohemians Praag in 1984. In een bepaalde fase lijken jonge spelers de dingen soms wat luchtig op te vatten. Als er dan een hele groep tegelijk in een selectie zit, wordt de lamlendigheid van het geheel al gauw aan de jonge generatie geweten. Het was op dat moment een goede prikkel, die term 'patatgeneratie' van Leo. Daarna is het een eigen leven gaan leiden.' Danny Blind en Stefan Pettersson 'bevechten' in Nijmegen een 1-1 gelijkspel en de titel. Foto: Louis van de Vuurst zijn periode tot nu toe bij Ajax. 'Toen ik kwam, stond iedereen te kijken. "Wat moet die Blind nou in de plaats van Ronald Koeman of Vanenburg," werd er geroepen. Ik heb me rustig opgesteld in het begin en had vanaf de eerste wedstrijd een basisplaats. En ieder jaar ben ik beter geworden. Ik was weliswaar al 24 toen ik naar Ajax kwam, maar voor mijn ontwikkeling was dat blijkbaar niet te laat. Andere spelers halen het weer net niet bij Ajax of komen hier zelfs nooit terecht. Die misten dan net dat beetje geluk dat ik wel heb gehad. Maar heel veel kwaliteiten die ik nu laat zien, hebben er altijd ingezeten. Het heeft zijn tijd nodig gehad om al mijn talenten te kunnen tonen.' En de mooiste tijd moest nog komen. 76 A1AX MAGAZINE JUNI 1999 Danny Blind over (9 juni 1991) 'Het absolute dieptepunt... een enkele Europese ervaring daargelaten. Het was op Spangen en we verspeelden het kampioenschap. Zier Tebbenhof scoorde al na tien minuten. Daarna was het een en al lamlendigheid van onze kant, maar bovendien ging die bal er drie, vier keer niet in op zo'n manier dat je dacht: dit kan gewoon niet waar zijn! Eén keer lag Hiele al in de verkeerde hoek en tikte hij met de punt van z'n schoen die bal, die in die kale doelvlakte een rare stuiter maakte, toch nog net over de lat. Intussen hoorden we het gejuich van het publiek, dat met radiootjes zat, want PSV raakte in Groningen zelfs met 4-1 achter. Dat ene puntje hadden we nodig om het de week erop eenvoudig af te kunnen maken tegen Vitesse. Dit was een gemiste kans, onvoorstelbaar! Uiteindelijk ontging ons het kampioenschap omdat het doelsaldo van PSV één goal gunstiger was. Waren het er twee? Nou ja.' Discussie op Spangen tijdens SVV - Ajax. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 76