PSV - Ajax 2-0 Ajax - Austria Memphis 1-1 nv wedstrijd gestaakt (17 september 1989) Danny Blind over (10 september 1989) 'Dat kleine ventje zat pas bij PSV. Ik stond op hem, de eerste helft werd ik door 'm weggespeeld. Nee, ik had geen grip op Romario. Hij scoorde twee keer. De tweede helft lag het anders. Op een gegeven moment ging-ie er weer ongelofelijk vandoor vanuit de middencirkel. Hij draaide weg maar ik kon 'm volgen en maakte een, moet ik zelf zeggen, sublieme blocktackle en veroverde die bal. Het leek of ik dat effe nodig had, want vanaf toen had ik hem redelijk in de tang. Maar wat maakte het uit, de eerste helft was al beslissend.' bestuur-Harmsen, was het nu de beurt geweest aan het supportersgeweld. Ook nu was Danny Blind slechts een outsider, die het allemaal over zich heen zag komen. De bommen op de tribune van de Meer tijdens Ajax - Feyenoord en het staafincident tegen Austria Wien gaven Blind een machteloos gevoel. 'Ik zou echt niet weten wat we hieraan moeten doen. Preventief straffen misschien.' Met zijn trainer Leo Beenhakker had Blind een uitstekende band. Voor Beenhakker was Blind een van de weinige zekerheden in het team. Beenhakker, in mei 1990 in Nieuwe Revu'Danny heeft het beste Foto: Guus Dubbelman Foto: George Verberne Danny Blind over 'In de wedstrijd van het staafincident was ik geschorst vanwege de rode kaart in de Europa Cup-2-finale tegen KV Mechelen in mei 1988. Die overtreding tegen Emmers kostte vier wedstrijden; in 1988-1989 en ook in 1989-1990, tegen Austria, werd Ajax in de eerste ronde uitgeschakeld, dus die twee seizoenen speelde ik geen Europa Cup. Mét dit huidige seizoen 1998-1999 waren dat de enige jaren dat Ajax, terwijl ik onder contract stond, geen kwartfinale bereikte. Toevallig was ik er niet bij... Zal wel niets met elkaar te maken hebben. Van het staafincident zelf heb ik geen specifieke beelden meer, maar ik herinner me de absolute stilte achteraf in de kleedkamer. Je was eruit en je wist dat je iets boven het hoofd hing. Zoals later bleek, Ajax mocht het seizoen erop niet meedoen.' seizoen uit zijn carrière. Elke wedstrijd een zeven of een acht. Op de momenten dat anderen het lieten afweten, was Danny er. Na een paar weken zei ik tegen hem: jouw positiespel is zo goed, volgens mij kun je ook laatste man spelen. Dat heeft hij die Blind verlaat het veld na de rode kaart. paar keer dat het nodig was perfect gedaan.' Blind voelde zich thuis in het centrum van de verdediging. 'Ik kijk altijd goed naar de vrijstaande man. En dat moet ook, want bij die rol in het team moet ik snel een goede diepe pass kunnen geven. Ik heb het talent om goed om me heen te kijken.' Tot en met het seizoen 1990-1991 bleef Blind echter rechtsback. In 1991 overzag hij AJAX MAGAZINE JUNI 1999 75

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 75