Ajax - Dundalk FC 4 0 (16 september 1987) 'Huilen, huilen, huilen' KV Mechelen - Ajax 1 -0 (11 mei 1988) Danny Blind over Sonny Silooy, De Graafschap: Mare Emmers, toen middenvelder van de tegenpartij, nu Lugano, over 'Eerste doelpunt in een Europa Cup voor Ajax. Een afstandsschot, 2-0. Zat er leuk in. Het was een gortdroge schuiver in de uiterste hoek. Daar is verder absoluut niets over te vertellen. Ik deed het met de wreef, hij was niet bijzonder goed geplaatst. Het is waar dat ik, als ik een doelpoging waag, het meestal met de binnenkant doe om hem mooi te plaatsen. Soms denk ik weieens, als het moment voorbij is: had hem nou maar... Maar ik heb nu eenmaal niet een echt goed schot. Ik heb er nog een gemaakt, later tegen Rot Weiss Erfurt in november 1991. En die twee strafschoppen tegen Zaragoza om de Supercup, februari 1996, tellen ook nog mee.' dat men voor een dergelijke overtreding rood kreeg, hoe onterecht misschien ook. Ik heb Pauly later in de Bundesliga hetzelfde vergrijp met een gele kaart zien afdoen. Dat vond ik wel wrang.' In zijn derde seizoen bij Ajax kreeg Blind te maken met een trainer die al een tijdje uit de voetballerij weg was. Kurt Linder twijfelde openlijk aan de kwaliteiten van Dennis Bergkamp, maakte vaak een verwarde indruk en werd al na zes weken ontslagen, nog steeds een clubrecord. Blind is er de man niet naar om in het openbaar iemand af te branden, maar voor Linder maakte hij vlak na diens vertrek een uitzondering: 'Linder was een aardige man, maar als trainer een miskleun.' Blind was ondertussen met Wouters en Larsson een van de routiniers van de ploeg. Hoewel hij nog steeds aan de rechtsback positie vastgeklonken zat, praatte Blind in het veld steeds meer. 'Het beste resultaat bereik je wanneer iedereen elkaar in het veld coacht. Iedereen die bij elkaar in de buurt speelt moet elkaar coachen, of je nu achttien jaar bent of veertig en of je wel of niet goed speelt, dat maakt allemaal niets uit.' Blind was in de pikorde van Ajax duidelijk opgeschoven. Hij spiegelde zich daarbij aan een speler als Soren Lerby: 'Die coacht net zo gemakkelijk een wedstrijd waarin hij geen bal raakt. Toch heeft hij dan zijn waarde voor het team.' Eindelijk kampioen Ook voetballend viel Blind steeds meer op. De rechterkant met Winter en Van 't Schip draaide in het seizoen 1989-1990 als een trein. Van de nieuwe trainer Leo Beenhakkker kreeg Blind alle vrijheid om op te komen. Winter, Van 't Schip en Blind wisselden prima van posities en speelden alledrie hun beste seizoen voor Ajax sinds jaren. De bekroning kwam op 6 mei 1990 toen Blind voor het eerst kampioen van Nederland werd. Hij: 'Ik heb een constant seizoen gedraaid, maar pas heel laat de waardering van buitenaf gekregen. Ik denk dat pers en publiek niet zo op mij hebben gelet.' Er was bovendien genoeg ander nieuws om de aandacht op te vestigen. Na de perikelen met Linder, een zwart-geldaffaire en het daarop volgende opstappen van het 'Het gebeurde een dag voor de wedstrijd, op een dinsdagochtend. We trainden op het strand van Athene. We waren meer aan het knokken dan aan het voetballen. Het was een soort kruising tussen rugby en handbal, een partijtje om te dollen. We hebben Boeve toen nog in zee gegooid. Tijdens al die lol viel Frank Rijkaard - niet de lichtste - bovenop Danny's knie. Eerst dachten we dat het wel meeviel, maar nee dus. Alle voorgaande wedstrijden tot de finale had hij meegemaakt. Toen we de Cup wonnen, was Danny blij, maar moest hij ook huilen, huilen en nog eens huilen. Logisch.' 'Het was een overtreding op het middenveld. Ik ging op onze helft een één-tweetje aan met Piet de Boer en kon na het kaatsen van Piet zo doorlopen naar het Ajax-doel. Toen verrichte Danny Blind de beslissende handeling, een typisch noodremgeval. Hij raakte mij van achter aan het linkerbeen, waardoor we in elkaar verstrengeld raakten. Ik viel en de scheids trok direct rood. Mijns inziens terecht. Nee, Danny heeft niks tegen mij of de scheids gezegd. Hij reageerde heel professioneel. Aan zijn overtreding heb ik niks overgehouden, of het moet de 1-0 overwinning op Ajax zijn.' 74 AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 74