Straatsburg, 11 mei 1988 Ajax - Lokomotive Leipzig 1-0 Waterballet in Zaragoza. 'In de met 1-0 verloren finale om de Europa Cup voor bekerwinnaars werd Danny Blind al na een kwartier spelen met rood uit het veld gestuurd. Op deze foto troost hij John Bosman die een jaar later voor het winnende KV Mechelen zou gaan spelen. Het is een houding die je tegenwoordig niet vaak meer ziet en die, door de reglementen van de grote voetbalorganisaties, nauwelijks nog is vast te leggen. Danny Blind is een speler met een mooie carrière. De stijgende lijn bereikte het hoogtepunt met het winnen van de Europa Cup 1 en de Wereldbeker. Naast een succesvolle speler vind ik Blind vooral een echte clubman.' Danny Blind over (13 mei 1987) 'Ik deed niet mee door de blessure die ik de dag ervoor opliep bij een partijtje op het strand van Athene. Het winnen van de Europa Cup 2 is niet alleen een kwestie van de finale spelen. Er gaat een reeks aan vooraf. Natuurlijk zijn er mensen die op elke slak zout leggen en dan roepen dat ik die beker niet heb gewonnen. Ik vind dat ik hem gewonnen heb. Ik draag hem hier mee. Wat anderen erover schrijven vind ik van ondergeschikt belang. Totaal oninteressant. Ik had eventueel kunnen spelen, maar zeker niet lang. Arnold Mühren was ook niet fit, en je had toentertijd maar twee wissels. Dat gaf voor mij de doorslag, ik kon dat niet maken, vond ik. Ik denk dat er tientallen spelers zijn geweest - ik heb ze zelf meegemaakt - die een finale in zijn gegaan hoewel ze eigenlijk niet konden spelen... om in de boeken te komen. Marco van Basten heeft zich groot getoond door Bosman en mij erbij te halen na de zege. Hij gaf zelfs zijn medaille aan mij. Er waren maar zestien medailles. Te weinig.' januari 1988 als dieptepunten. De perikelen waren aan Blind voorbijgegaan. In zijn tweede jaar was hij wederom de taakbewuste speler aan de rechterkant. Tegen Mechelen dreigde Mare Emmers na een kwartier spelen te gaan scoren. Blind twijfelde niet en legde de Belg neer. De West-Duitse scheidsrechter Dieter Pauly aarzelde ook niet en toonde Blind meteen een rode kaart. Ajax moest verder met tien man en verloor de finale ongelukkig met 1-0. En Blind had opnieuw weinig positiefs kunnen laten zien in de apotheose van het seizoen. Maar zelfs jaren later was Blind nog resoluut over zijn actie: 'Van de overtreding zelf heb ik nooit wakker gelegen. Als er een doelpunt uit was ontstaan en we daardoor hadden verloren, had ik mezelf pas verwijten gemaakt. Alleen was het in die jaren nog geen regel AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 73