Real Zaragoza - Ajax 2-3 Danny Blind over (8 april 1987) 'Halve finale EC-II, een doorbraak. Vrij unieke wedstrijd, niet alleen door de rode kaart voor Bosman. We gingen het veld af na de warming-up en toen miezerde het wat. In de acht minuten die we in de kleedkamer zaten moet er een wolkbreuk geweest zijn. We wisten niet wat we zagen. Een waterbak. Van 't Schip, aanvoerder, riep naar Rijkaard, herinner ik me, dat hij de bal meer van onderen moest raken. Zelf pas ik me snel aan aan situaties, ook toen wel, maar ik bracht wat ik inzag in de groep nog niet zo erg naar voren. De eerste goal van Zaragoza kwam voort uit een situatie waarin twee van ons centraal in de verdediging nog niet op de omstandigheden waren ingesteld: Sosa liep er zo tussendoor. In de thuiswedstrijd was ik geschorst. Het werd 3-0 en Ajax stond na veertien jaar weer in een Europese finale.' Foto: George Verberne Leipzig blesseerde Frank Rijkaard op de training zijn collega aan zijn knie. De finale dreigde aan Blind voorbij te gaan, maar Johan Cruijff liet de keuze over wel of niet spelen over aan zijn speler. Vlak voor aanvang van het duel besloot Blind dat het niet verantwoord was om te beginnen. De zelfopoffering van Blind was opmerkelijk in een wereld waarin iedereen vooral aan Foto: George Verberne zichzelf denkt. En een Europa-Cupfinale is hét podium om je manifesteren. Blind, in 1987: 'Voetballers zijn egoïsten bij uitstek. Maar ik vrees dat ik in dat opzicht onderbedeeld ben. Ik zou iets egoïstischer kunnen zijn. Het is absoluut mijn tweede natuur om een bal zo snel mogelijk af te geven. Ook al zou ik er zelf iets beslissends mee kunnen doen. Ik ben een prof van het type dat je een opdracht kunt laten uitvoeren.' Rode kaart Dat bewees Blind een jaar later opnieuw in een Europa-Cup-2-finale, nu tegen KV Mechelen. Het was een rumoerig seizoen geweest, met het vertrek van Rijkaard in september 1987 en Cruijff in Ik heb het talent om goed om me heen te kijken Frank Rijkaard, Danny Blind en Johan Cruijff na de finale van 1987.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 72