Van 1986 tot 1991: taakbewust op rechts ëMPi M FC Haarlem - Ajax 0-3 Vordering in de pikorde De zomer van 1986 was een verwarrende periode voor Ajax-fans. Met lede ogen zagen zij Ronald Koeman en lieveling Gerald Vanenburg naar concurrent PSV vertrekken. En wie haalde Johan Cruijff daarvoor in de plaats? Jan Wouters en Danny Blind teken^Bp 25 mei 1986 een driejarig contract stoof Ajax. Dat gebeurde direct na Sparta - Ajax, de laatste wedstrijd vap het seizoen. Een ongeïnspireerd Ajax was metJ^iHp^espeeld en eindigde het seizoen met acht punten achterstand op kampioen PSV. Er was weliswaar 120 keer gfbcoord, maar ook zeven keer verloren. In de toppers tegen PSV speelde Ajax bij vlagen prachtig voetbal, maar haalde slechts één punt. Technisch directeur Johan Cruijff hamerde erop dat zijn jonge, getalenteerde team gedisciplineerde spelers miste. Spelers door Marcelle van Hoof die je om een boodschap kon sturen. Danny Blind was zo iemand. De Zeeuw had niet meer gerekend op belangstelling van een topclub. 'Ik dacht de boot gemist te hebben. Ik speelde al jong in het eerste van Sparta en bedacht toen dat ik binnen afzienbare tijd bij een top-3-club moest zitten. Ik was juist bezig te concluderen dat ik de top niet zou halen toen Ajax naar me toekwam.' Blind was van oorsprong geen verdediger, maar een aanvallend ingestelde middenvelder. Aanvankelijk ook bij Sparta. Trainer Barry Hughes turnde hem om tot back. Spelen in de verdediging verliep niet Foto: George Verberne Danny Blind over (24 augustus 1986) 'Mijn competitiedebuut. Ik was weer rechtsachter, al had Cruijff me in de voorbereiding weieens op het middenveld gezet, zoals hij nu eenmaal deed met spelers. Dat was me ook vooraf gezegd: Ajax wilde me als rechtsachter, om daar meer opbouwende en voetballende kwaliteiten te hebben. Met Cruijff heb ik voor ik in dienst trad, nooit gesproken. Ik was benaderd na mijn tweede interland, West-Duitsland - Nederland in Dortmund (14 mei 1986, 3-1 verlies, red.), door Ar ie van Ei jden.' AJAX MAGAZINE JUNI 1999 'Het is absoluut mijn tweede natuur om ppn hal zo cnol mogelijk af te geven. Ook al zou ik or zolf iotc hoclicconHc moo kunnpn Hoon' Danny Blind in actie in zijn debuutwedstrijd. 1 V 1 Danny Blind. Twee 'werkers'. Moeten we met dergelijke spelers terug naar de Europese top? vroeg Marco van Basten zich hardop af. Jar dat moest van Cruijff.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 70