Oranje geen onverdeeld genoegen voor international 553 Plezier, heibel en teleurstelling Trouw-journalist en publicist Matty Verkamman is een bekend 'Oranje-watcher' en, net als Danny Blind, afkomstig uit Zeeland. Sparta, waar Blind speelde van 1979 tot 1986, was altijd zijn lievelingsclub. Verkamman heeft, kortom, reden genoeg gehad om zijn provinciegenoot nauwkeurig te volgen op diens soms moeizame weg. Al begin jaren tachtig achtte hij hem 'een heel goede voetballer'. Voor Ajax Magazine doet hij - op nogal persoonlijke wijze - verslag van twee Oranje poseert voorafgaand aan de vriendschappelijke wedstrijd tegen Wales (2-0) op 30 mei 1992 in Utrecht. Staand vanaf links: Danny Blind, Adri van Tiggelen, Frank Rijkaard, Dennis Bergkamp, Ruud Gullit en Hans van Breukelen. Gehurkt: Berry van Aerle, Jan Wouters, Rob Witschge, Bryan Roy en Marco van Basten. decennia 'Blind-watching'. seizoen 1983-1984 had Sparta weer eens een veelbelovend team. Trainer Bert Jacobs gaf hoog op over zijn ploeg, die met ®n gemiddelde leeftijd van net 22 jaar «ruit de jongste van de eredivisie was. Het j|§as dat de 28 jaar oude Bas van Noortwijk -'-««Hg in de goal stond en dat de 31-jarige Louis van Gaal de lijnen uitzette, anders zou Sparta toen een echt jeugdelftal zijn geweest. Ga maar na: Danny Blind 22 jaar, Ron Stevens 23, John de Wolf 21, Ron van den Berg 21, Ronald Lengkeek 22, René Eijer 21... In de laatste week van 1983 lukte het Sparta net niet de hoge positie op de ranglijst vast te houden. Tegen Fortuna in door Matty Verkamman Sittard lieten de Spartanen een onthutsend aantal kansen liggen, waarna een countergoal de deur dichtdeed. Ik bekeek Foto: Louis van de Vuurst die wedstrijd in de Baandert, omdat ik voor Trouw enkele dagen later Sparta ook in de DDR zou volgen tijdens de UEFA- Cupwedstrijd tegen Carl Zeiss Jena. Danny als chauffeur Na de nederlaag reed ik met Danny Blind terug naar huis. Danny woonde nog in de Verlengde Kanaalstraat in Oost-Souburg,

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 56