Sparta - Hamburger SV 2-0 en Hamburger SV - Sparta 2-0, Sparta wns (3-4) (2 oktober 1985) Sparta - Ajax 3 -1 (25 mei 1986) vage geruchten na,' zei Blind in de krant, 'was er nooit echte belangstelling voor mij, Ik heb kennelijk toch niet de aandacht op mezelf kunnen vestigen, ondanks mijn aanvallende impulsen en mijn doelpunten Dan moet er defensief wat aan mij schorten. Daarom speel ik dit seizoen verdedigender dan anders. Ik ben nu bezig aan mijn zevende seizoen bij Sparta. Dat lijkt me lang zat. De topclubs in Nederland hebben jammer genoeg een goede rechtsback. Sportief zal ik me, vrees Louis van Gaal, geblesseerd en dus in pak, aait zijn ploeggenoot Danny Blind door de krullen na diens laatste wedstrijd voor Sparta. Danny Blind over (25 september 1985) 'In de Kuip, waar weerstand tegen was. Om 17.00 uur verzamelen in het Novotel, stukje cake en hup, met 2-0 winnen. Magath speelde bij Hamburger SV, Kaltz. Een aardige ploeg. Uit werd het de befaamde wedstrijd van Bassie van Noortwijk. Na twintig minuten stonden we al met tien man. Ik nam de derde of de vierde strafschop. Achteraf een absoluut feest in het hotel.' Danny Blind over 'Het is toch ongelofelijk! Alsof het zo moest zijn. Mijn laatste wedstrijd voor Sparta was tegen Ajax. We hadden tegen Ajax vaak ongelofelijke scores, veel doelpunten in ons voordeel en in ons nadeel.' ik, niet kunnen verbeteren. Dan zal ik proberen financieel mijn slag te slaan.' Op 25 mei speelde Danny Blind zijn laatste wedstrijd voor de Rotterdamse club. Op het Kasteel werd Ajax met 3-1 verslagen, de club die hem vervolgens overnam voor 654.500 gulden. Met het grootste deel van het geld dat Sparta beurde, werd het exploitatietekort weggewerkt. De rest besteedde de club aan de eigen jeugdopleiding. Blind zei: 'Ik had wat contacten met Bert Jacobs van Fortuna en mensen van Club Brugge. Daar had ik mijn hoop op gevestigd. Maar dat Ajax bij mij zou aankloppen, daar had ik nooit op gerekend. Ik durfde niet eens te dromen van die club.' Vlak voor hij door Ajax werd overgenomen, zei Spartaan Danny Blind ook nog: 'Internationaal ben ik geen topper, maar ik wil daar wel zo dicht mogelijk bij komen.' Dat is hem gelukt. Foto: George Verberne AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 52