AZ - Sparta 2 (29 augustus 1979) In 1985-'86 kwam Spartaan Danny Blind steeds minder vaak langs het lijntje op; hij werd meer en meer eer verdediger Danny Blind richt zich op de bal aan de voeten van Johan Cruijff in de wedstrijd Sparta - Ajax (1-1) op 27 februari 1983. Rechts Soren Lerby. Danny Blind over 'Mijn debuut. Dat weet ik nog goed. Ik moest Hugo Hovenkamp afstoppen. Die denderde nogal naar voren in die tijd. Het was 2-0 toen ik erin kwam, het werd 2-1, dus het was een positieve bijdrage. Speltechnisch weet ik er weinig meer van.' aanvallend veel tegenover stelt. Dan zijn Advocaat en ik heus wel bereid om werk van hem over te nemen. Maar als hij negentig minuten niks presteert, dan neem ik het hem wel kwalijk. We hebben er met hem over gepraat, maar ach, hij is toch niet te veranderen.' Op 3 september 1980 kwam Danny tegen Den Haag na de rust in het veld voor een andere aparte kerel, de man wiens carrière nauw verstrengeld zou raken met de zijne: Louis van Gaal. 'Gemaakte' rechtsback Het seizoen 1981-1982 betekent een radicale ommekeer in een nog pril voetballeven: Barry Hughes zet Danny op de rechtsbackpositie. Danny's hart ligt nog altijd op het middenveld, omdat 'dat spelletje me het beste ligt', maar gelukkig mag hij veel opkomen. 'Ik heb altijd de vrijheid om op te schuiven en dat gebeurt dan ook regelmatig. Omdat Van der Gijp veel wegtrekt, kan ik vaak tot de achterlijn doorgaan. Dat geeft voldoening. Het is me al met al honderd procent meegevallen. Ik had gedacht dat de omschakeling zwaarder zou verlopen.' Hughes gaf Blind dus opdracht om zijn steentje bij te dragen aan de aanval en prompt scoorde Blind als rechtsachter op 6 april 1982 zijn eerste doelpunt voor Sparta. En nog wel tegen Ajax, dat overigens met 5-1 de meerdere was. Dat seizoen scoorde Blind in een duel met MW nog een keer. Danny: 'Ik heb de achtervolging op topscorer Kieft ingezet.' Maar meer goals kwamen er niet, want wederom speelde de inmiddels 21-jarige slechts tien wedstrijden in het eerste van Sparta. Toch had hij indruk op zijn trainer gemaakt, want Hughes liet Blind in 1982- 1983 wel alle 34 wedstrijden spelen. Als rechtsback scoorde hij toen vijf keer, waaronder een keer de gelijkmaker (1-1) tegen Ajax in de 90ste minuut. In een interview zei Blind: 'Ik ben een "stapper", die fluitende uitjes maakt naar de aanval.' Toch gaf hij aan dat het meevoetballen, de opbouw, uiteindelijk zijn sterkste punt was. Ook klaagde hij over de verdiensten. Tegen Emile Schelvis zei hij: 'Wat kan AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 49