Van geboren middenveld 'gemaakte' rechtsback 'Hij keek de kat goed uit de boom' m Fluitende uitjes na^ de aanval Op 1 juli 1979 betaalde Sparta aan Racig Club Souburg voor de toen nog 17-jarige Danny Blind 4560 gulden. Ook scouts van andere profclubs hadden hem gevolgd, zoals NAC en VVV. Het werd uiteindelijk de Kasteelclub, onder meer vanwege de goede begeleiding. lilde havenstad werd Danny Blind ondergebracht bij de familie Verbeek, vooi al bekend van de broertjes Pim en JlJobert. Voorts bezorgde Sparta de jonge Meeuw een baantje op het gemeentehuis van Rotterdam, waar havist Danny zich bezighield met administratieve klusjes. Het echte werk begon echter op 29 augustus 1979. In de 49ste minuut van de uitwedstrijd tegen AZ '67 mocht Blind invallen voor Wolfgang Schwarz. De partij werd met 2-1 verloren, maar daar had de gretig spelende Blind geen schuld aan. In zijn eerste seizoen speelde Danny dertien wedstrijden. Slechts vier keer mocht hij in de basis beginnen, meestal als aanvallende middenvelder, zoals hij dat bij RCS gewend was. In het volgende seizoen had Blind pech. Trainer Barry Hughes mikte op oude glorie en trok zowel Wim Suurbier als Dick Advocaat aan. Voor het jonge talent was er in deze periode maar vijf keer een plekje in de basis en vijf keer mocht hij daarnaast invallen. Blind tegen de pers: 'Omdat ik zelf redelijk presteerde had ik daar wel moeite mee. Maar ach, je weet het: als het door Frans van Duijn niet draait zoekt een trainer al snel de schuld bij de jongeren. Niet te ontkennen valt, dat het na de komst van Suurbier en Advocaat een stuk beter ging.' Als hij speelde viel Blind op door zijn loepzuivere passes. De spitsen Wout Holverda en René van der Gijp profiteerden volop van deze gave traptechniek en scoorden geregeld uit Blinds assists. De jonge Danny viel het op dat Van der Gijp lui was als het op verdedigen aankwam. Hij nam daarover geen blad voor de mond. 'Ik heb er geen probleem mee, als René er tenminste Robert Verbeek, trainer Dordrecht '90: 'Danny en ik debuteerden beiden op ons 17de in het eerste van Sparta. Danny woonde indertijd bij ons in huis. We waren allebei semi-prof en werkten op het stadhuis in Rotterdam. Sparta had ons dat baantje bezorgd. Administratief werk voor halve dagen, post wegbrengen en dergelijke. We zijn ook samen in militaire dienst geweest. Onze opleiding hebben we in Nijmegen genoten en later zijn we gelegerd bij de luchtmacht in Gilze-Rijen. Danny heeft toen zijn rijbewijs gehaald. Met een autootje van de club reden we op en neer. In Gilze-Rijen werkte Danny in de bibliotheek. Hij had het daar goed naar zijn zin met die boeken. Toen was hij al een rustige jongen. Nuchter, droge humor, de kat goed uit de boom kijken. Een echte Zeeuw.' AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 48