De jonge Danny Blind Achter het net gevist i Klein, bescheiden leiderstype Van jongsaf aan was voetballen zijn lust en zijn leven. Als er geen bal in de buurt was, liep Danny Blind met zijn ziel onder de arm. Bij RCS, zijn eerste club, liet hij de kenners week in week uit versteld staan. Een terugblik. Een fragment uit het boek Negen Zeeuwen Pan Oranje: 'Ik had als jong ventje eigenlijk helemaal geen echte toekomstverwachting. Wel voelde ik, dat ik het als voetballer zou kunnen maken. Niet dat ik daar over lliprak, heel gek was dat, zelfs tegen mijn HLriendf^Jgflfc nooit gezegd dat ik profvoetballer wilde worden. Dat kwam misschien omdat er geen profvoetbal in de buurt was. Het was geen reële mogelijkheid, je zag nooit een stadion. Dat ligt anders als je op weg naar school iedere dag voorbij de Meer fietst. Als je een beetje tegen een bal kunt trappen, ga je onwillekeurig een beetje fantaseren. Ik deed overigens niets anders dan voetballen. School liet ik versloffen.' Dirk Franciscus Danny Blind werd op 1 augustus 1961 geboren in Oost-Souburg. In de Prins Hendrikstraat 36 om precies te zijn. In dat huis bracht hij zijn gehele jeugd door. Vanaf het moment dat het jongetje door Remco Stunnenberg kon lopen, begon hij met voetbal. Het ging er dan ook stevig aan toe in huize Blind. Er stond een televisie op vier poten, die als doel werd gebruikt. 'Daar werd behoorlijk op los geramd,' zei vader Frans Blind ooit. 'Danny liep als een jonge hond te voetballen. Er is nogal wat gesneuveld hier in huis, tot woede van moeders.' Buiten voetbalde Danny altijd op een pleintje achter de Pieter Louwerse-school, onder de plaatselijke jeugd beter bekend als het voetbalpleintje. Van vroeg tot laat was hij daar te vinden. Aangezien Frans Blind veel buiten Zeeland werkte en daardoor vaak pas laat thuiskwam, stond pas rond een uur of zeven het avondeten op tafel. Zo kon het gebeuren dat Danny, weliswaar een van de jongsten op het plein, altijd langer kon blijven voetballen. Jan Reker, ex-trainer van VVV: 'Ik was net bij FC VW, in april 1977, toen RCS bij ons in Venlo een testwedstrijd speelde. Ik zag Blind in actie en wou hem meteen contracteren. Hij zakte echter voor het havo-examen en toen ging het feest niet door. In oktober van datzelfde jaar kreeg hij een contract bij Sparta. Ja, zuur voor ons.' Geloof het of niet, in die dagen beschikte Blind over een meer dan modaal loopvermogen Het kampioenselftal van het tweede jaar dat Danny Blind (tweede van links op de voorste rij) in de A1 van RCS speelde. AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 40