Christiaan Ruesink De GraafschapPers Tot groot genoegen van Ajax gooide Feyenoord zijn reputatie te grabbel in een parodie op een klassieker. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 3 mei Alsof het geen schande is dat de kampioen met zulke cijfers verliest van de nummer zeven van Nederland. Dat kan alleen in de KPN Telecompetitie, het lachertje van Europa. Christiaan Ruesink in Algemeen Dagblad van 3 mei Waarom kan de ploeg wel tot het gaatje gaan tegen Feyenoord, maar niet tegen Cambuur en Fortuna Sittard, zo vroeg Ajax- trainer Jan Wouters zich gisteren opnieuw af. Omdat het huidige Ajax middenmoot is - en die kunnen zich tegen topteams altijd motiveren. Alleen de echte toppers winnen ook van 'kleine' clubs zoals Cambuur en Fortuna Sittard. Christiaan Ruesink in Algemeen Dagblad van 3 mei Marokko won toch ook niet van Nederland? Marokko won van Nederland 3! En volgens mij was dit Feyenoord 7. Het was een leuke middag, het zonnetje scheen, het publiek heeft gelachen, maar verder sloeg het allemaal nergens op. Nou slaat het hele leven nergens op, dus deze middag kon er gemakkelijk bij. Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 3 mei Andrzej Rudy. Schijnt een bloedmooie (Duitse) echtgenote te hebben, maar dit terzijde. De GraafschapPers, programmablad van De Graafschap, van 9 mei Tot hun geluk traden de Heren Media All Stars in een volkomen maagdelijke ArenA aan tegen het (een) Ajax-personeelsteam, zodat niemand alleen al op de achterste rij van de elftalfoto vijf keer 'shirt in de broek!' en één keer (uiterst links) een sigaartje kon tellen. Naar verluidt speelt de doelman met de gedachte om Nederland te verlaten. Een tragische vergissing. Van der Sar is zo Nederlands als Mondriaan. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 1 mei persoonlijke begeleiding nodig. Voor dit alles stel ik mijzelf overigens ter beschikking.' Hugo Walker is al vele jaren werkzaam als verslaggever bij Studio Sport. Bij Ajax is hij een regelmatige gast. Walker is een liefhebber van technisch voetbal en een kritisch volger van de Ajax-school. Hij reageert als volgt op de drie vragen: 1. 'Ik vind dit bijzonder moeilijk, want ik weet nu nog niet welke spelers er volgend seizoen bij Ajax zullen voetballen. Ik weet dit evenmin van bijvoorbeeld PSV en moet je dan ook het antwoord schuldig blijven op deze vraag. Ik denk overigens dat Ajax hoe dan ook aan kwaliteit zal inleveren, want het verlies van Litmanen is niet goed te maken.' 2. 'Ajax is voorlopig niet zo gelukkig met die aandelen. Over het algemeen zakken de aandelen, hoewel het door het winnen van de Amstel Cup iets is bijgetrokken. Een koersstijging of -daling hangt helemaal van de prestaties van Ajax af. Nogmaals, ik heb geen idee hoe Ajax volgend seizoen zal presteren.' 3. 'Zowel de technische staf als het bestuur moeten zich niet gek laten maken. Ze moeten rustig blijven en die spelers in het buitenland zoeken waar ze echt iets aan hebben. Niet een Kinkladze bijvoorbeeld, die voor heel veel geld is ingekocht en niet eens aan spelen in het tweede toekomt. Dat is je reinste kapitaalvernietiging geweest. Misschien breekt er wel iemand van de jeugd door. Ik heb zeer goede berichten gehoord over Kevin Bobson. Wellicht kan zo'n jongen een keer de kans krijgen.' Verslaggever Valentijn Driessen volgt het Nederlandse club voetbal voor De Telegraaf en doet dat in het algemeen met een kritische en scherpe blik. Vlak voordat de persconferentie over Ajax - RKC begint, leg ik Driessen de drie vragen voor. Hij heeft Ajax de laatste jaren regelmatig gevolgd en geeft de antwoorden op de vragen geheel in zijn eigen stijl: kort, maar krachtig. 1. 'PSV wordt kampioen en Ajax wordt tweede.' 2. 'De koers van het Ajax-aandeel zal volgend jaar 20 gulden zijn.' 3. 'Bestuur en technische staf moeten gewoon de Ajax-lijn blijven volgen en daar niet vanaf stappen.' Als ik mijn jas al aan heb en op het punt sta om de ArenA te verlaten, zie ik Frits Barend bij de coaches Wouters en Jol staan. Ik vind eigenlijk dat hij niet in dit rijtje mag ontbreken, ook al omdat Barend al zo lang bij Ajax komt. Zijn mening is meer dan gewenst. Het is overigens frappant hoeveel zijn antwoorden lijken op die van Valentijn Driessen. Vergelijk zelf maar: AJAX MAGAZINE JUNI 1999 241

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 241