John Volkers Marcel van Lieshout Rick de Leeuw Bert Vuijsje Dé van Minden Tom van 't Hek Babangida, uit wiens voeten de voorzetten weglopen als suiker uit een omgevallen pot. Henk Spaan in Het Parool van 24 april Schertsenderwijs stelde Adriaanse bij zijn vertrek in Amsterdam dat hij naar het Ajax van het zuiden ging, maar dat hij na drie jaar zou terugkeren bij de club die dan graag het 'Willem II van het noorden' zou willen zijn. Ajax zou momenteel inderdaad volgaarne de Champions League-plaats van Willem II overnemen. John Volkers in de Volkskrant van 26 april De doelman van Ajax mag je niet uit zijn eeuwigdurende verbazing laten treden. Edwin is verbaast dat hij bestaat. Doelpunt? Hij kan het niet geloven. Schitterende parade? Was hij het wel? Een duikvlucht in de zestien? Hij kijkt niet eens of hij nog wel armen en benen heeft. Slaapwandelend het paradijs tegemoet, die fixatie in de ogen en ook dat weet hij niet van zichzelf. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 1 mei Gelukkig was Van der Sar zondag niet de aanvoerder van Feyenoord. Zo'n veldslag zou deze gevoelige jongen niet overleven. De gedachte alleen al dat er in de lobby van het Hilton een japanner op de grond lag, die nog net het geluid van kogels per GSM naar vrouw en kinderen kon doorseinen, nadat hij, Van der Sar, kampioen was geworden, zou de doelman voor het leven ontredderen. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 1 mei Sprong u juichend op toen de naam van Jan van Halst viel of denkt/dacht u aan andere verterkingen? Marcel van Lieshout in de Volkskrant van 1 mei Geen aanwinst voor de elftalfoto, maar zijn interviews zijn goed. Da's ook wat waard. Hij eet het gras op, zoals ze zeggen. Da's mooi in de Arena. Ik denk wel dat het wat kan worden. Nieuwe spelers? Als ze Dani maar houden. Rick de Leeuw (38), zanger Ik sprong indertijd ook niet juichend op toen Wouters en Blind als spelers werden aangetrokken. Wie weet het? Niemand weet het! Bert Vuijsje (57), hoofdredacteur HP/De Tijd Van Halst? Voor mij vijf letters. J-O-F-E-L! Tuurlijk. Een knokker. En zijn haren zitten nooit voor zijn ogen. Dé van Minden (83), ex-vertegenwoordiger in klassieke verlichting Die arme Van Halst, hij is bij wijze van spreken nu al slachtoffer. We moeten die jongen liefdevol ontvangen. Als Wouters maar niet zegt: 'Dit is het dan, verder niks, want we hebben Van Halst gehaald.' Tom van 't Hek (41bondscoach hockeyvrouwen het einde van ieder seizoen juist wordt teruggeblikt, wilde ik alvast vooruitkijken. Daarom besluit ik om aan enkele Ajax- volgers de volgende vragen voor te leggen: 1. Wie wordt volgend seizoen kampioen van Nederland en waar eindigt Ajax als zij het niet zelf worden? 2. Wat is over precies een jaar de koers van het aandeel Ajax? 3. Hebt u nog een goed bedoeld advies voor zowel het bestuur van Ajax als de technische staf? Ik leg de vragen als eerste voor aan Simone Tacx. Als medewerkster van dit blad zit zij vaak in mijn buurt bij de thuiswedstrijden. Zij is tevens eindredacteur van AT5 Nieuws en verslaggeefster van AT5 Sport. Dit zijn haar antwoorden: 1. 'Ik denk niet dat het Feyenoord lukt om volgend seizoen opnieuw kampioen te worden. Ajax heeft dit seizoen veel problemen gehad: het vertrek van de Boertjes en de trainerswisseling. Volgend seizoen is dit natuurlijk allemaal vergeten. Jan van Halst lijkt mij een goede aankoop. Verder vermoed ik dat Shota Arveladze zijn oude niveau na de zomerstop weer terug heeft. Ajax heeft bovendien een goede lichting in het tweede elftal. Ajax wordt dus kampioen.' 2. 'Het aandeel Ajax zal licht stijgen doordat de prestaties beter zullen zijn. Het zal volgend jaar staan op 10 Euro.' 3. 'Ajax moet Frank Verlaat en Rick Hoogendorp kopen. Verlaat is een echte Ajacied en Hoogendorp is technisch, terwijl hij ook goed beweegt in de kleine ruimte.' In de rust van de verder saaie wedstrijd tussen Ajax en RKC Waalwijk zie ik enkele rijen boven mij Hugo Walker en Klaas Vos met elkaar in gesprek. Die moet ik hebben, denk ik, en ik haast mij naar boven. Beiden lijken wat overrompeld als ik hun de drie vragen stel. Als eerste gaat Klaas Vos van start. Hij is vaste medewerker van dit blad en daarnaast ook bekend door zijn werk voor de VPRO-radio. Hij is weieens Ajax' huisjournalist genoemd. Vos geeft de volgende antwoorden: 1. 'Ajax wordt volgend jaar kampioen, dat moet gewoon.' 2. 'Het Ajax-aandeel zal in een jaar tijd verdubbelen.' 3. 'Ik vind dat er meer werk van moet worden gemaakt om jonge buitenlandse spelers intensiever te begeleiden. Het moet worden voorkomen dat ze hier aan hun lot worden overgelaten. Er moet hun een integratieprogramma worden aangeboden, zodat ze ingevoerd kunnen worden in de Nederlandse cultuur. Ze hebben behalve Nederlandse les ook intensieve AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 239