Hoe zal het volgend seizoen gaan? Frits Barend Hugo Camps Paul Onkenhout Henk Spaan PE HtMN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Met dank aan Cruijff, die hun talenten herkende, bepalen Wouters en Blind in de toekomst het voetbalbeleid. Ik hoop dat juist deze twee ex-topspelers zich niet te groot voelen het erelid te vragen hoe hij zelf denkt Ajax van dienst te kunnen zijn. En dat Cruijff zich op zijn beurt bewust is van zijn verplichting als erelid. Frits Barend in Het Parool van 17 april Hoe de heren aan de top de taken onderling verdelen, is hun eigen probleem. Met Wouters als trainer, met Blind, Westerhof en ex- topbasketballer Kales voor de lange termijn ziet de toekomst voor Ajax er volgens mij goed uit. Met Cruijff en Van Basten erbij nog beter. Frits Barend in Het Parool van 17 april Ik had hem eigenlijk bij Freek in Carré verwacht. Danny Blind is een jongen van de mensenrechten. Niet tot in het humanitaire exhibitionisme a la Ed van Thijn. Subtieler, selectiever, ingetogener. Maar wel met de kracht van een overtuiging. Ze zijn niet zo talrijk, voetballers die het verschil kennen tussen fanfare en mededogen. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 17 april Dat de geest van johan cruijff tot in lengte van jaren boven, onder, voor en achter Ajax zweeft is tot daar aan toe. Een beetje mystiek kunnen de Amsterdamse ijdeltuiten wel gebruiken. Maar één geest is genoeg. Van teveel schimmigheid komt duisternis. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 17 april Nóg beter zou het natuurlijk zijn als de hele familie Seedorf naar Duitsland zou verhuizen, naar de legerplaats Seedorf en daar een voetbalclub op zou richten (FC Seedorf) en een stadion zou laten bouwen (Seedorf-stadion) dat slechts toegankelijk is voor mensen die nooit, maar dan ook nóóit kritiek zullen hebben op de familie, laat staan gebrek aan respect tonen. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 17 april Witschge begon als een razende te sleuren en gaf alle ballen op Litmanen, die passeerde en passte en schijnbewegingen maakte alsof hij een Europa Cup kon winnen met het fileren van de verdediging van Fortuna Sittard. Henk Spaan in Het Parool van 24 april Maar wie er door het fileermes steeds werd vrijgespeeld was Feest! Dat stond vorige maand boven mijn stukje in deze rubriek. Het was een oprechte ode aan de prachtige voetbalavond die wij met z'n allen beleefden op de nu al gedenkwaardige 6de april van dit jaar. Johan Cruijff, Marco van Basten (vooral hij!), Rob de Wit, Frank Rijkaard, Jan Mulder en al die andere levende legendes deden ons even naar vroeger terugverlangen. Op zondag 16 mei ben ik in de ArenA getuige van het afscheid van Danny Blind en Jari Litmanen. Er vloeien opnieuw veel tranen, zowel op het veld als op de tribunes. Hoewel de ArenA met z'n vele gemakken mij nog niet heeft overtuigd als moderne voetbaltempel (ik vind de Kuip veel sfeervoller en dat vond ik vroeger trouwens ook van de Meer), schiet ik toch bijna vol van dat beeld van Danny Blind op het grote videoscherm. Blind is zes minuten voor tijd gewisseld, waarna de F-Side onophoudelijk 'Danny Blind, wie kent hem niet, Danny Blind Danny Blind is een echte Ajacied' blijft zingen. Minuten lang houdt het gezang aan, terwijl het hele stadion ondertussen op de twee schermen ziet hoe Blind zit te huilen in de dug-out. Een indrukwekkend beeld, dat lang in de herinnering zal blijven van degenen die er bij waren. Als ook Litmanen zijn tranen de vrije loop laat, moet ik opnieuw even denken aan die 6de april. Hoe mooi het die zondagmiddag ook was, het voelde toch anders. Waar op de Cruijff/Van Basten-avond herinneringen aan het oude Ajax werden opgehaald, namen Litmanen en Blind ditmaal afscheid van het huidige Ajax. En hoe pijnlijk het ook moge klinken, dat is toch een wezenlijk verschil. Juist door het wegvallen van Blind en Litmanen zal de toekomst van Ajax 1 er niet duidelijker op worden. Dat weet iedereen. Ik had me dan ook bij het begin van Ajax' laatste thuiswedstrijd voorgenomen om een aantal journalisten enkele vragen voor te leggen. Hoewel aan 238 AJAX MAGAZINE JUNI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 238