De Ajax Uitkaart voor het seizoen 1999-2000 De hilarische geschiedenis van FC Amsterdam Schoolreisje naar Ajax De Lieverdjes VARIA nederlandse sportbibliotheek 1 Ajax volgt het advies op van de Commissie Stekelenburg om de groep van Uitkaarthouders te vergroten. Alle seizoenkaarthouders, die gedurende dit seizoen een kaartje voor een uitwedstrijd hebben gekocht via Ticketbox of via het georganiseerde vrijwillige busvervoer, komen in aanmerking voor de Uitkaart en hebben inmiddels een aanmeldingsformulier voor de Uitkaart thuisgestuurd gekregen. Bij uitwedstrijden van Ajax, die aangemerkt worden als risicowedstrijd (hetgeen wordt vastgesteld in overleg tussen de lokale driehoek, de thuisspelende club en Ajax), mogen alleen geregistreerde supporters in het bezit van een Ajax-uitkaart met pasfoto een kaartje kopen. Bij de overige uitwedstrijden heeft de houder van een Uitkaart een voorrangsrecht ten opzichte van andere potentiële kopers van een toegangsbewijs. Per uitwedstrijd van Ajax in de KPN Telecompetitie, het Amstel-Cuptoernooi en Europese bekercompetities zal deze voorrangsregeling op de volgende wijze worden ingericht: a. een eerste periode exclusief voor houders van een Uitkaart 1999-2000, waarbinnen bovendien voorrang verleend zal worden aan personen die in het seizoen 1998-1999 80 procent (of meer) van Ajax' uitwedstrijden in de KPN Telecompetitie hebben bezocht; een tweede periode waarin, al dan niet gefaseerd, ook overige Ajax b. Seizoen Club Card-houders, Ajax Club Card-houders die lid zijn van de Ajax Supporters Vereniging, en overige Ajax Club Card-houders een toegangsbewijs kunnen kopen. Indien en voor zover de (lokale) autoriteiten een bepaalde wijze van vervoer, daaronder mede begrepen combi-vervoer, verplicht stellen, dan dient de Uitkaarthouder daarvan gebruik te maken. Voorts dient hij, om toegang tot dat vervoer te krijgen, zijn Uitkaart te tonen aan door Ajax daartoe aangewezen personen. AFC Ajax NV bepaalt jaarlijks voorafgaand aan het nieuwe seizoen de criteria die gelden om in aanmerking te komen voor de Uitkaart en het aantal dat wordt uitgegeven. Bezoek aan uitwedstrijden van Ajax in de KPN Telecompetitie in het seizoen 1999-2000 zal mede bepalend zijn om te kwalificeren voor de Uitkaart van het daarop volgende seizoen. Personen ten aanzien waarvan: a. een stadionverbod van kracht is, opgelegd door de KNVB, AFC Ajax NV of enige andere betaald voetbal organisatie; b. andere sancties zijn opgelegd wegens schending van de Standaardvoorwaarden van de KNVB, de voorwaarden verstrekking Club Card, de Amsterdam ArenA Huisregels en/of het Uitkaart-Reglement; c. komt vast te staan dat zij betrokken zijn geweest bij wanordelijkheden als bedoeld in Artikel 20 van het Reglement Tuchtrechtspraak Betaald Voetbal van de KNVB, dan wel dat zij zich aantoonbaar zodanig hebben gedragen dat daardoor de reputatie van AFC Ajax NV wordt geschaad; d. een veroordeling is uitgesproken wegens het (mede)plegen van strafbare feiten tijdens, voor of na betaald-voetbalwedstrijden, al dan niet in enig voetbalstadion, en al dan niet tijdens (georganiseerd) vervoer van of naar betaald-voetbalwedstrijden; komen niet in aanmerking voor de Uitkaart 1999-2000. Foto: United Photos De Boer Op initiatief van Tema Uitgevers, de uitgeverij van onder andere het Ajax Magazine, bezochten veertig leerlingen van de Velserbroekse basisschool 'Het Jonge Duin' onlangs de competitiewedstrijd tegen Feyenoord. De uitverkoren leerlingen waren degenen die de school hadden vertegenwoordigd tijdens het schoolvoetbaltoernooi, Zij werden begeleid door tien docenten. Een speciale, door Tema gesponsorde, tourincar bracht de groep naar het stadion alwaar het bijzondere schoolreisje pas echt begon. De voetbalminnende jongeren genoten met volle teugen van de door Ajax met 6-0 gewonnen kraker en waren op de terugreis zo mogelijk nog enthousiaster dan op de heenreis. AJAX MACA7INF JUNI 1999 189 In 1972 werd uit een fusie tussen de Amsterdamse profclubs DWS en Blauw Wit een nieuwe vereniging geboren: FC Amsterdam. De ploeg kreeg als bijnaam: de Lieverdjes. FC Amsterdam won van Ajax, er waren successen in Europa, maar ook waren er sterspelers die vertrokken en lege tribunes in het Olympisch stadion. Op Hemelvaartsdag 1982, tien jaar na de oprichting, speelden de Lieverdjes hun laatste wedstrijd. Ondanks die korte periode bleek FC Amsterdam een bijzondere club, misschien wel een van de bijzonderste van de eredivisie: voorzitter Dé Stoop nam de spelersvrouwen mee naar Mallorca, topscorer Nico Jansen bouwde een spelershome en materiaalman Jan Wieseman sliep in het ballenhok. De vaak hilarische geschiedenis van deze laatste Amsterdamse concurrent van Ajax (die dat nooit echt geweest is), is door freelance journaliste, voetbalhistorica en schrijfster Marcelle van Hoof opgetekend in het boek 'De Lieverdjes. Opkomst en ondergang van FC Amsterdam' (Thomas Rap, Nederlandse Sportbibliotheek 31). Een aanrader voor wie geïnteresseerd is in een curieus stukje sportgeschiedenis, waarin bekende en minder bekende Ajax-namen als Gerard van der Lem, Cor van der Hart, Heinz Stuy, Martin Wiggemansen, Geert Meijer, Heini Otto, Floris Thoolen en Tonnie Bruins Slot een rol gespeeld i- Opkomst en ondergang van F.C.Amsterdam hebben.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 189