JOHAN En Johan zag de bal Gezocht: beelden van Bob WVRIA LiJtt £J Op 6 april jongstleden wist de band Lijn 9, bestaande uit Juda Goslinga en Reint van den Brink, door te dringen tot het besloten diner voorafgaand aan de erewedstrijd voor Johan Cruijff. Het tweetal bracht daar een muzikale ode aan nummer veertien. Dat optreden heeft nu een vervolg gekregen. Rick de Leeuw, zanger van de Tröckener Kecks en medewerker van Ajax Magazine stelde voor Lijn 9 het lied 'Johan' samen. De tekst bestaat uit twee gedichten uit Hard Gras van april 1997. Het refrein wordt gevormd door een tekst van Toon Hermans en het overige deel van de songtekst is samengesteld uit een gedicht van Willem Wilmink. De tekst is begin mei opgenomen in de SatisFactory-studio en het resultaat ligt sinds begin deze maand in de platenwinkel. Johan Ach pak die foto maar eens weer die oude foto van de Meer toen Ajax nog een kluppie was dat mocht voetballen op gras Vanaf't begin van 't succes gaf hij meteen al boeiend les qua inhoud en grammaticaal steeds een volstrekt uniek verhaal (refrein:) Vincent zag het koren Einstein het getal Zeppelin de Zeppelin En Johan zag de bal Eens is er iemand heengesneld met al zijn zuurverdiende geld Hij was bedroefd maar ik was blij want Cruijffie moest weer in de wei Gaf met een loepzuivere lob Haarlems verbaasde keeper klop of kwam op 't briljant idee De eerste penalty één-twee Zijn zoon had onlangs goed gespeeld en Johan kwam wat vreemd in beeld een man als hij heeft liever niet dat iemand zijn ontroering ziet Er is nog iets in die profeet in 't joch dat ruiten sneuvelen deed in zijn Betondorp van weleer dat heerlijk uitkeek op de Meer Foto: Louis van de Vuurst Johan Cruijff en zijn gasten worden toegezongen door Lijn 9, een spontane actie die geresulteerd heeft in een plaatje. L Voor de VPRO wordt een televisiedocumentaire gemaakt over Bobby Haarms. De makers, Rimko Haanstra en Klaas Vos willen daarbij gebruik maken van oude opnamen. Ook van particulieren. Zij zouden daarom graag in contact komen met mensen die in het bezit zijn van eigen video- of filmopnamen van Ajax en met name van Bobby Haarms. Wie op deze wijze een bijdrage kan leveren aan een uniek document over een bijzondere Ajacied, wordt verzocht te bellen naar Rimko Haanstra (020-6949897) of Klaas Vos (020-4636341). AJAX MAC.A7INF JUNI 19 99 187

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 187