Amsterdam Tournament 1999 VARIA Het Amsterdam 700-toernooi krijgt een opvolger. Ajax organiseert op zaterdag 31 juli en zondag 1 augustus The Amsterdam Tournament in de Amsterdam ArenA. De komende drie jaar fungeert Ajax als gastheer voor het toernooi. Voor het eerste jaar hebben de legendarische Braziliaanse club Santos en de vooraanstaande Europese clubs Atlético Madrid en Lazio Roma (winnaar van het Europa-Cup-2- toernooi) de uitnodiging geaccepteerd. Tijdens The Amsterdam Tournament geven grote en vermaarde voetbalsterren acte de presence. Zo heeft Lazio een vermaard spitsenduo met de Italiaanse spits Christian Vieri en de Chileens international Marcelo Salas. Van Spaanse zijde mag veel worden verwacht van aanvaller Kiko en de Braziliaanse middenvelder Juninho. Een grote attractie is Santos FC, de club die een legende werd dankzij één speler: Edson Narantes do Nascimento, oftewel Pelé. Foto: Louis van de Vuurst I Een van de deelnemers aan The Amsterdam Tournament is Atlético Madrid, een oude bekende van Ajax, dat de Madrileense club in 1997 trof in de kwartfinale van de Champions League. In Amsterdam eindigde de ontmoeting in een 1-1 gelijkspel, waarna Ajax door een 3-2 overwinning in Madrid de halve finale bereikte. "TTHe S_J_§JR-D^ Tournament Hij maakte Santos in 1962 en in 1963 wereldkampioen. Pelé, tot voor kort minister van Sport in Brazilië, is tegenwoordig als jeugdtrainer in dienst van Santos, dat zal zorgen voor wat typische Braziliaanse toverkunst op het veld van de Amsterdam ArenA. Op het programma van The Amsterdam Tournament staan iedere dag twee internationale wedstrijden op topniveau. Voorafgaand aan de wedstrijden en tussen de duels zijn er optredens van artiesten, waardoor het evenement geschikt is voor het hele gezin. Nieuwe puntentelling Het toernooi introduceert een uniek puntensysteem, waardoor aanvallend voetbal en het scoren van goals worden gestimuleerd. Tevens is door dit systeem pas na de laatste wedstrijd bekend welke ploeg uiteindelijk winnaar is van het toernooi. Er is dus spanning tot het laatste fluitsignaal. De punten worden als volgt toegekend: winnaar van een wedstrijd: 3 punten gelijkspel: 1 punt per team elk gescoord doelpunt: 1 punt per doelpunt winnaar penalty's (bij gelijkspel): 1 punt. In plaats van een finale en een wedstrijd om de derde en vierde plek is het door deze puntentelling mogelijk dat een club die op de eerste dag verliest, op de tweede dag alsnog tot toernooiwinnaar gekroond wordt. Door de afwijkende puntentelling is het reeds nu mogelijk om het wedstrijdprogramma bekend te maken. Op beide dagen speelt Ajax de laatste wedstrijd. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 31 juli 18:00 uur Atlético - Lazio Roma 20:15 uur Ajax - Santos zondag 1 augustus 18:00 uur Atlético - Santos 20:15 uur Ajax - Lazio Roma Kaartverkoop Prijzen liggen tussen de ƒ45,- en ƒ75,- voor een avond, dus voor twee wedstrijden. De kaartverkoop voor The Amsterdam Tournament is als volgt geregeld: vanaf zaterdag 22 mei verkoop aan seizoenkaarthouders (oude seizoenkaart) met ƒ10,- tot ƒ15,- korting op de vastgestelde prijzen; vanaf zaterdag 5 juni verkoop aan leden van de Ajax Supportersvereniging; vanaf maandag 14 juni verkoop aan overige Ajax Club Card- houders; vanaf donderdag 1 juli volledig vrije verkoop zonder ClubCard. AJAX MAGAZINE JUNI 1999 185

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 185