Veteraan Joop de Vries. veranderen, volgens Leeuwendaal. 'We gaan de spelerslijst opschonen. Mensen blijven wel lid, maar ze worden niet meer op de spelerslijst geplaatst. Verder komen er wat spelers bij. Peter van de Hengst bijvoorbeeld. Ja, meestal zijn dat mensen met een Ajax-achtergrond. Of ze hebben bij ons gespeeld of ze hebben hier gewerkt.' Scheidsrechters en blessures Een ander probleem dit seizoen vormden de scheidsrechters. Leeuwendaal: 'Bij thuiswedstrijden moeten wij ze aanwijzen en dan zijn ze vrij eerlijk. Ik wil niet zeggen dat ze bij uitwedstrijden wel partijdig zijn, maar ze hebben zeker invloed op het resultaat. Misschien heeft dat soms toch een beetje te maken met de naam Ajax.' Net als Buskermolen constateert Leeuwendaal dat blessures dit jaar een grotere rol hebben gespeeld dan anders. 'Mijn taken als leider bestaan eruit dat ik overleg met de aanvoerder over de manier k waarop we spelen naC.iiuirir Ien over de opstelling. Verder ontvang ik de mensen van de tegenpartij en regel wat te drinken. Maar dit seizoen bestond mijn taak vooral uit net zo lang bellen tot ik genoeg spelers had gevonden voor de eerstkomende wedstrijd. Zoveel spelers als er dit jaar geblesseerd waren!' 'Dat heeft ons echt grote problemen bezorgd. Dick Schoenaker, Gerard Spanjaard en Keje Molenaar hebben bijvoorbeeld lange tijd niet gespeeld. Dat zijn forse aderlatingen, want de andere jongens trekken zich aan die jongens op. Bovendien zijn ook de tegenstanders toch weieens minder aangenaam.' Leider Joop Leeuwendaal vult aan. 'Die zakelijke beslommeringen zijn inderdaad een probleem bij ons,' zegt hij. 'Daardoor willen er nogal eens wat absent zijn. Er stonden 27 man op de lijst, maar ik heb veel moeite gehad om elke week een team op de been te krijgen. Jongens als Leo van Veen en Wim Suurbier staan ook op die lijst, maar ja, Leo is trainer in Saoedi- Arabië en Wim woont in Rotterdam. Die komen dus nooit en zo hebben we nog wel meer van dat soort jongens. Ik moet zeggen dat het me niet is meegevallen. Vroeger werd er minder gemakkelijk afgezegd. Jammer dat dat nu anders is, want ik ben ervan overtuigd dat als we compleet zijn, we veel te sterk zijn voor deze klasse.' Volgend jaar gaan er wat dingen wat angstig voor dat soort spelers. Maar ach, de leeftijd begint natuurlijk ook een rol te spelen. Misschien zijn we wel over the hilV Dat zou dan zorgen moeten baren, want een van de redenen waarom Ajax 4 in de veteranenklasse is gaan spelen is dat het tempo van vorig jaar te hoog lag. 'We zagen het niet meer zo zitten om tegen jochies van twintig te spelen. Die liepen net even te hard.' Jan Buskermolen speelde dit seizoen voor het eerst onder de hoede van zijn vader, trainer Henk Buskermolen. 'Hij is nog echt zo'n speler die er altijd voor gaat. Maar hij is ook nog jong, hè. Hij is pas 47.' AJAX MAC.AZINE JÜNI 1999 179

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 179