Danny Murphy aan de bal voor Ajax zaterdag 1dat ten slotte veel verder is gekomen dan men halverwege het seizoen had durven hopen. stuurde en de defensie te angstig speelde. Heel langzaam kregen we wat meer grip op de wedstrijd en toen bleek dat ook in de Hoornse defensie nogal eens wat foutjes werden gemaakt. Heel gelukkig kwam Ajax voor de rust op voorsprong toen een verdediger een hoge bal voor het doel verkeerd op de schoen kreeg en zijn eigen doelman passeerde. Na de thee speelde Zwaluwen uiteraard vrijuit op de aanval. Ajax mocht zich een paar keer gelukkig prijzen dat er geen rust heerste in die aanvallen. Na tien minuten had Said Saïdi- Amor de tweede treffer voor het inschieten, maar zijn stiftballetje ging juist langs de verkeerde kant van de paal. Maar ook Zwaluwen werd af en toe zeer gevaarlijk. Het moest een keer fout gaan en dat gebeurde na zo'n twintig minuten. De aanwezige SDVB'ers gingen er eens goed voor zitten want met deze stand zou de reguliere competitiestand beslissend zijn en waren zij de winnaar van de nacompetitie. Het werden hectische laatste minuten. Vlak voor tijd vond aanvoerder Giorgio Tsie uiteindelijk toch het gaatje om de winnende treffer in het doel te deponeren (2-1). Deze laatste goal betekende dat Ajax mocht gaan spelen voor een plaats in de hoofdklasse in een wedstrijd tegen WHC (de nummer 12 van de hoofdklasse C van het afgelopen seizoen) op het terrein van WOG in Harderwijk. Geen slagroom Helaas ging de slagroom op het toetje aan Ajax' neus voorbij. In een spannende wedstrijd moest Ajax zijn meerdere erkennen tegen de ploeg uit Wezep. In een door WOG perfect georganiseerde wedstrijd leek Ajax aanvankelijk de tegenstander van de mat te spelen. De bal ging snel rond, er werd goed vrijgelopen en WHC stond met de rug tegen de muur. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Ajax in de tiende minuut de leiding nam. Raymond Bennekers werd op rechts goed vrijgespeeld en met een beheerst schot gaf hij de WHC-goalie het nakijken. Met goed voetbal bleef Ajax het doel van de tegenstander opzoeken, maar helaas werd verzuimd het werk vroegtijdig af te maken. Tot drie maal toe kregen we fraaie kansen, maar steeds weer werd de moeilijkste oplossing gezocht. Daaruit putte WHC moed en langzaam kwam de ploeg wat onder de druk uit. Toch kwam de gelijkmaker een beetje uit de lucht vallen. Edwin Overmars (de broer van) kapte een paar Ajax-spelers uit en met een diagonale schuiver liet hij Dennis van der Wal kansloos. Vanaf dat moment kreeg Ajax het veel moeilijker, men vond elkaar niet zo makkelijk meer, men liet zich een beetje afbluffen door een ploeg die gewend was degradatievoetbal te spelen en dat brak ons tenslotte op. We hadden te weinig gogme. In de tweede helft had Ajax opnieuw een optisch overwicht, maar het was WHC dat de leiding nam. Een obstructiegeval in het strafschopgebied van de hoofdklasser werd door de arbiter over het hoofd gezien, de bal ging met een lange haal naar voren en de spits van WHC werkte koelbloedig af. Ajax kreeg daarna de beste kansen op de gelijkmaker, maar de doelman griste een vrije schop van Paulo Meijndershagen uit de benedenhoek en een tweede vrije schop spatte op de lat uiteen. Ruim in blessuretijd werd het tenslotte nog 3-1 voor de ploeg uit Wezep. Ondank de nederlaag kunnen Edmond Claus en Jerry Kisoor met de ploeg op een goed seizoen terugzien, waarin zij ten slotte veel verder zijn gekomen dan waarop men halverwege het seizoen nog had gehoopt. 1 7 O. A IAV AA A r. A 7 I M C III Ml 4QQO

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 174