op het toetje ZATtRVAG 1 Het vorige verslag lag nog niet bij een ieder in de bus of het eerste zaterdagelftal verzekerde zich van een plaats in de nacompetitie. Dat was een eerste succes voor Edmond Claus en Jerry Kisoor, maar de slagroom op het toetje bleef uit. Geen slagroom flb uitwedstrijd tegen Amstelveen werd Bals verwacht niet gemakkelijk. Hoewel ■jax in de eerste heft het betere voetbal ■peelde, kree^B^elveen de mooiste kansen, maar gelukkig voor ons wisten zij daar geen raajfrnee. Ajax nam zelfs de leidisjg. Ronald Renzema bracht een vrije schop hoog bij de tweede paal en daar Iprong Paulo Meijndershagen boven iedereen uit en scoorde onhoudbaar 0-1. In de tweede helft zette Amstelveen Ajax met grote inzet onder druk, maar de Ajax- defensie had er deze middag, ondanks enkele schorsingen, goed het oog in en met name doelman Dennis van der Wal was in topvorm. Hij hielp Ajax ook over het dode punt heen door een strafschop te keren. Ajax nam nu de draad weer op, maar de genadeslag voor Amstelveen bleef heel lang uit. Pas kort voor tijd werd het 0-2. De ingevallen Marco Bragonje soleerde langs de rechterkant, gaf een perfecte voorzet en de goed meegekomen John Hofwijks schoot van dichtbij Ajax' tweede goal tegen de touwen. Helaas lieten we tegen VRC geheel onnodig twee punten liggen in een wedstrijd waarin Ajax sterker was dan zijn tegenstander. De gasten uit Veenendaal sleepten in blessuretijd een 3-3 gelijkspel uit het vuur. Ajax begon sterk, was voortdurend voor het doel van VRC te vinden, maar omdat het zo vol was in het strafschopgebied, kwam de eindpass er gewoon niet. Na zo'n twintig minuten greep bij een uitval Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst niemand in de Ajax-defensie adequaat in en was het tegen de verhouding in 0-1. Nog voor de rust zorgde Said Saïdi-Amor voor de gelijkmaker. Dezelfde speler bracht ons na de hervatting op 2-1 en omdat daarna verzuimd werd door te drukken, ging VRC met de laatste krachten op zoek naar de gelijkmaker. En dat had succes, want in het centrum van onze verdediging werd fout op fout gestapeld en al snel was het daarna alweer 2-2. Toen Raymond Bennekers acht minuten voor tijd zijn hele fysiek in de strijd gooide en schitterend scoorde, leek de strijd beslist, maar niets bleek minder waar. Ver in blessuretijd werd het opnieuw gelijk en weer door knullig verdedigen in de Ajax-defensie, waardoor twee kostbare punten met VRC meegingen naar Veenendaal. Toch moeten wij onze gasten dankbaar zijn, want zij waren het, die Ajax de tweede periodetitel bezorgden, door in een inhaalwedstrijd SDC Putten onderuit te halen. In het water De ontmoeting tegen Beursbengels leek aanvankelijk uit te lopen op een 'makkie', al had de ploeg wel wat moeite met het zeer hobbelige veld. Beursbengels speelde alle ballen hoog naar voren, maar daar had de Ajax-achterhoede weinig moeite mee. Paulo Meijndershagen opende de score op aangeven van Said Saïdi-Amor met een harde schuiver van even buiten het strafschopgebied. Nog voor de rust verdubbelde Raymond Bennekers de score. Hij soleerde over de rechterzijde en produceerde vervolgens een vreemde hobbelbal, die in de verste hoek verdween. Ajax dacht hiermee de buit reeds binnen te hebben, maar Beursbengels kwam in de tweede helft furieus terug. De ploeg moest ook wel, want was nog steeds niet vrij van degradatiezorgen, en kwam terug tot 1-2 toen Maervin Groenhart mistastte op een vreemde hoge bal, waarna de rechterspits verwoestend uithaalde. Ajax bleef onder druk staan, maar hield stand. Said Saïdi- Amor maakte ten slotte aan alle onzekerheid een eind door op de hem eigen wijze 1-3 te scoren. Dat Beursbengels in de slotminuten toch nog wist terug te komen tot 2-3 was alleen nog maar van belang voor het doelgemiddelde, maar de belangrijke punten voor Ajax waren binnen. Tegen het reeds gedegradeerde DZS gooide Ajax zijn minimale kansen op het kampioenschap zelf in het water. Reeds in de zevende minuut keken we tegen een achterstand aan, toen de hele defensie stond te slapen en de spits van DZS van dichtbij kon intikken. Zuiver buitenspel? AJAX MAGAZINE JUNI 1999 171

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 171